7,90 zł

Nina

reż. Olga Chajdas
Polska 2018 / 123’, film w języku polskim
film w języku polskim zwiastun

Jeden z najodważniejszych polskich filmów ostatnich lat, nagrodzony Złotym Pazurem na Festiwalu w Gdyni. Zmęczona codziennością Nina (Julia Kijowska) zmienia swoje uporządkowane życie pod wpływem młodziutkiej, wyzwolonej Magdy (Eliza Rycembel), odkrywając zupełnie nowe potrzeby. Z kolei Olga Chajdas – autorka filmu – udowadnia, że jako reżyserka ma w sobie wiele odwagi i wrażliwości.

Nina nie jest szczęśliwa. Teoretycznie ułożyła sobie życie, a jednak czegoś w nim brakuje. Pracuje jako nauczycielka i lubi swoją pracę, chociaż szefową jest jej matka. Niby ma kochającego męża – Wojtka i codzienność się jakoś układa, a jednak - „jakoś” to za mało. Pomysłem na przełamanie życiowego impasu jest dziecko, ale Nina nie może zajść w ciążę, więc oboje z mężem szukają surogatki.

Pewnego dnia poznają Magdę. Ta dwudziestokilkuletnia, niezależna, korzystająca z życia dziewczyna wydaje się idealną kandydatką. Nina i Wojtek nie wiedzą jednak, że Magda jest lesbijką. Nie zdradzają jej swoich planów, ponieważ temat jest zbyt delikatny, by omawiać go na pierwszym spotkaniu. Znajomość zaczyna się więc od nieszczerości, którą coraz trudniej przełamać. Tymczasem pomiędzy Magdą i Niną zaczyna tworzyć się więź.

Twórcy

reżyseria Olga Chajdas
scenariusz Olga Chajdas, Marta Konarzewska
zdjęcia Tomasz Naumiuk
montaż Kasia Adamik
muzyka Andrzej Smolik
obsada Eliza Rycembel, Julia Kijowska, Andrzej Konopka
producent Andrzej Polec
produkcja Film It
polski dystrybutor Galapagos
język polski

Nina

Olga Chajdas

Twoja ocena 0/5