9,90 zł

Babyteeth

reż. Shannon Murphy
Australia 2019 / 112’, polskie napisy
polskie napisy zwiastun

Niekonwencjonalne, pełne czułości i niebanalnego humoru love story o parze dwóch życiowych rozbitków. Świetnie napisane, koncertowo zagrane i nagrodzone na najważniejszych festiwalach (m.in. trzy nagrody na MFF w Wenecji). Babyteeth króluje także w wielu zestawieniach najlepszych premier 2020 roku.

Oto para tak niedobrana, że aż idealna: Milla, poważnie chora nastolatka (Eliza Scanlen), zakochuje się w Mosesie (Toby Wallace) – drobnym dilerze i chłopaku z problemami. Rodzice dziewczyny (Essie Davis i Ben Mendelsohn), początkowo sceptycznie nastawieni wobec Mosesa, z czasem postanawiają pomóc rozwijać się związkowi dwójki. On przywraca jej apetyt na życie, ona pozwala mu dojrzeć i ukoić skołatane nerwy.

Eliza Scalen, znana z serialu Ostre przedmioty i Małych kobietek Grety Gerwig, udowadnia, że wyrasta na jedną z najciekawszych aktorek młodego pokolenia. Jej filmowy partner, Toby Wallace, za swój występ w Babyteeth otrzymał na MFF w Wenecji Nagrodę Marcello Mastroianniego (najlepszy debiut aktorski).

Twórcy

reżyseria Shannon Murphy
scenariusz Rita Kalnejais
zdjęcia Andrew Commis
montaż Stephen Evans
muzyka Amanda Brown
obsada Eliza Scanlen, Toby Wallace, Essie Davis, Ben Mendelsohn
producent Vanessa Brown, Jan Chapman, Alex White
produkcja Whitefalk Films, Create NSW
polski dystrybutor Best Film
język angielski

Babyteeth

Shannon Murphy

Twoja ocena 0/5