9,90 zł lub taniej w pakiecie

Parasite - wersja czarno-biała

Parasite Black-and-White Version / Gisaengchung B&W
reż. Bong Joon-ho
Korea Południowa 2019 / 126’, polskie napisy
polskie napisy

Zdobywca niemal trzystu nagród, w tym Złotej Palmy w Cannes, czterech Oscarów (m.in. za najlepszy film i reżyserię) i Złotego Globu; Parasite jest jednym z najważniejszych filmów domkniętej właśnie dekady.

Pełen dzikiego humoru i nieoczekiwanych zwrotów akcji thriller za jednym zamachem wyraził frustracje wykluczonych i lęki uprzywilejowanych. Pewna rodzina bez przyszłości wpada na pomysł przekrętu doskonałego. Kierowca bez pracy, gospodyni bez domu, student bez kasy i dziewczyna bez perspektyw, wspólnie stworzą perfekcyjny plan: jak w najkrótszym czasie przeskoczyć przepaść między nędzą i luksusem. Nie obędzie się jednak bez przekroczenia także granic przyzwoitości - i prawa. Bong Joon-ho pokazuje, że prawie każdy marzy o lepszym życiu, awansie i szansie na sukces. Ale tylko niektórzy są w stanie po nie sięgnąć.

Nowy film twórcy przebojów Okja i Snowpiercer: Arka przyszłości to wielki hit światowego kina i prawdziwy filmowy rollercoaster.

Parasite prezentujemy także w wersji czarno-białej. Reżyser podkreśla, że jeszcze bardziej wyostrza ona klasowy konflikt i wydobywa różnice pomiędzy światami biedy i dostatku.

Twórcy

reżyseria Bong Joon-ho
scenariusz Bong Joon-ho, Han Jin-won
zdjęcia Hong Kyung-pyo
montaż Yang Jin-mo
muzyka Jung Jae-Il
obsada Song Kang-ho, Cho Yeo-jeong, Park So-dam, Jang Hye-jin, Jo Yeo-jeong, Lee Sun-kyun
producent Kwak Sin-ae, Moon Yang-kwon
produkcja Barunson E&A
polski dystrybutor Gutek Film
język koreański
barwa cz.-b.

Parasite - wersja czarno-biała

Bong Joon-ho

Twoja ocena 0/5