9.90 zł lub taniej w pakiecie

Nigdy cię tu nie było

You Were Never Really Here
reż. Lynne Ramsay
Francja, USA, Wielka Brytania 2017 / 86’, polskie napisy
polskie napisy zobacz zwiastun

Thriller o zemście, porównywany do klasyków czarnego kryminału i uznawany przez krytykę za kobiecą odpowiedź na Taksówkarza Martina Scorsese, Siedem Davida Finchera czy Oldboya Park Chan-wooka. 

Historia byłego agenta do zadań specjalnych, mężczyzny pełnego sprzeczności, zagubionego, na krawędzi autodestrukcji. Widział już prawie wszystko, a prześladujące go wspomnienia sprawiają, że chciałby, aby świat o nim zapomniał. Jednak gdy zaginie pewna nastolatka, podejmie się jej odnalezienia. Wkrótce przekona się, że w jego misji nic nie jest tym, czym się wydaje. Gotowy na wszystko, by uratować dziewczynę, niespodziewanie otrzyma szansę ocalenia samego siebie.

Film Lynne Ramsay (Musimy porozmawiać o Kevinie), na podstawie opowiadania Jonathana Amesa, miał światową premierę w konkursie głównym siedemdziesiątego festiwalu w Cannes, gdzie otrzymał nagrody za najlepszą rolę męską oraz za najlepszy scenariusz. Złożona i fascynująca kreacja Joaquina Phoenixa udowadnia, że ten wybitny aktor znalazł się u szczytu swojej kariery. W filmie Ramsay zachwyca precyzyjnie skonstruowana intryga oraz tempo opowieści, a elektroniczna muzyka Jonny’ego Greenwooda z zespołu Radiohead buduje napięcie aż do zaskakującego finału.

Twórcy

reżyseria Lynne Ramsay
scenariusz Lynne Ramsay (na podstawie powieści Jonathana Amesa)
zdjęcia Thomas Townend
montaż Joe Bini
muzyka Jonny Greenwood
obsada Joaquin Phoenix, Judith Roberts, Ekaterina Samsonov
producent Rosa Attab, Pascal Caucheteux, James Wilson, Rebecca O’Brien, Lynne Ramsay
produkcja Why Not Productions, Film 4, BFI
polski dystrybutor Gutek Film
język angielski
barwa kolor

Nigdy cię tu nie było

Lynne Ramsay

Twoja ocena 0/0