9,90 zł lub taniej w pakiecie

Milczenie

Silence
reż. Martin Scorsese
USA 2016 / 154’, polskie napisy
polskie napisy zwiastun

XVII wiek. Dwóch młodych jezuitów pokonuje tysiące kilometrów, aby potajemnie przedostać się do Japonii, gdzie toczy się bezwzględna walka z chrześcijaństwem.

Misjonarze poszukują swojego nauczyciela – słynącego z odwagi kapłana, o którym krążą plotki, że wyrzekł się wiary katolickiej i został buddyjskim mnichem. To, czego doświadczą, wystawi ich umiejętności przetrwania, a także wszystko, w co wierzą, na najcięższą próbę.

Przez trzydzieści lat Martin Scorsese przygotowywał adaptację od dawna go fascynującej, słynnej powieści Shūsaku Endō. Milczenie to najmocniejszy, a jednocześnie najbardziej osobisty film w karierze tego wybitnego reżysera. Inspirowany autentycznymi wydarzeniami i zrealizowany z niezwykłym rozmachem, film twórcy Wilka z Wall Street, Infiltracji i Chłopców z ferajny. Trzydzieści lat po Misji powstało kolejne filmowe arcydzieło ukazujące ludzi żyjących w czasach wielkich napięć i konfliktów religijnych. Martin Scorsese poszukuje odpowiedzi dotyczących istoty i sensu religii, a także wierności swoim przekonaniom w świecie, w którym płaci się za nią najwyższą cenę.

W rolach głównych Andrew Garfield, Adam Driver oraz Liam Neeson.

Twórcy

reżyseria Martin Scorsese
scenariusz Martin Scorsese Jay Cocks (na podstawie powieści Shūsaku Endō)
zdjęcia Rodrigo Prieto
montaż Thelma Schoonmaker
muzyka Kathryn Kluge, Kim Allen Kluge
obsada Andrew Garfield, Adam Driver, Liam Neeson, Tadanobu Asano, Shinya Tsukamoto, Issei Ogata
producent Vittorio Cecchi Gori, Barbara De Fina, Randall Emmett, David Lee, Gastón Pavlovich, Martin Scorsese, Emma Tillinger Koskoff
produkcja Cappa Defina Productions, EFO Films, Fábrica de Cine, SharpSword Films, Sikelia Productions, Waypoint Entertainment
polski dystrybutor Gutek Film
język angielski, japoński

Milczenie

Martin Scorsese

Twoja ocena 0/5