9,90 zł lub taniej w pakiecie

Oficer i szpieg

An Officer and a Spy / J'accuse
reż. Roman Polański
Francja 2019 / 126’, polskie napisy
polskie napisy zwiastun

Epicki thriller na podstawie bestsellerowej powieści Roberta Harrisa to jedno ze szczytowych osiągnięć w karierze Romana Polańskiego.

Zdobywca trzech Cezarów, a także Wielkiej Nagrody Jury i nagrody FIPRESCI na festiwalu w Wenecji; Oficer i szpieg to oparta na faktach historia Alfreda Dreyfusa, francuskiego oficera skazanego na dożywocie za zdradę ojczyzny. Georges Picquart, nowy szef wywiadu, wkrótce po uwięzieniu Dreyfusa odkrywa, że dowody przeciwko skazanemu zostały spreparowane: armia chciała pozbyć się ze swoich szeregów Żyda. Wbrew swoim przełożonym Picquart postanowi za wszelką cenę ujawnić prawdę. Stawką w tej grze jest nie tylko błyskotliwie rozpoczęta kariera Picquarta, ale i wielki międzynarodowy skandal, który zmieni bieg historii. Perfekcyjne poprowadzona intryga demaskuje mechanizm organizowania nagonki i nakręcania spirali nienawiści. Jej ostrze wymierzone jest w samozwańcze trybunały, żądne sensacji media i hipokryzję tłumu - co pozwala oglądać Oficera i szpiega jako film na wskroś współczesny.  

W rolach głównych występują Jean Dujardin, Louis Garrel i Emmanuelle Seigner. Autorem zdjęć jest wybitny operator Paweł Edelman, od filmu Pianista na stałe współpracujący z Polańskim.

Twórcy

reżyseria Roman Polański
scenariusz Roman Polański, Robert Harris
zdjęcia Paweł Edelman
montaż Hervé de Luze
muzyka Alexandre Desplat
obsada Jean Dujardin, Louis Garrel, Emmanuelle Seigner
polski dystrybutor Gutek Film
język francuski

Oficer i szpieg

Roman Polański

Twoja ocena 0/5