7,90 zł lub taniej w pakiecie

Winni

The Guilty / Den skyldige
reż. Gustav Möller
Dania 2018 / 85’, polskie napisy
polskie napisy zwiastun

Rutynowy wieczór przy telefonie alarmowym. Operator odbierający dziś połączenia, były funkcjonariusz policji, z niecierpliwością czeka na zbliżający się koniec zmiany.

Pijani imprezowicze, niedzielni kierowcy, blokujący numer żartownisie – irytacja policjanta rośnie, do momentu, kiedy odbiera telefon od spanikowanej kobiety. Została porwana, a samochód, w którym się znajduje, jedzie w nieznanym kierunku. Gdy połączenie zostanie gwałtownie przerwane, mężczyzna nie opuszczając pokoju rusza kobiecie na ratunek, polegając wyłącznie na swoim doświadczeniu, intuicji i… telefonie.

W Winnych każda sekunda filmu, każdy grymas, spojrzenie czy dźwięk, łączą się w mistrzowską całość, prowadzącą do zaskakującego zakończenia. To trzymający w napięciu do ostatniej minuty thriller, który stał się sensacją festiwali w Sundance i Rotterdamie.

nagrody

Sundance 2018 - Nagroda Publiczności; Rotterdam IFF 2018 - Nagroda Publiczności

Twórcy

reżyseria Gustav Möller
scenariusz Emil Nygaard Albertsen, Gustav Möller
zdjęcia Jasper Spanning
montaż Carla Luffe Heintzelmann
muzyka Carl Coleman, Caspar Hesselager
obsada Jakob Cedergren, Jessica Dinnage, Omar Shargawi
producent Lina Flint
produkcja Nordisk Film / SPRING, New Danish Screen
polski dystrybutor Gutek Film
język duński

Gustav Möller

Urodził się w 1988 roku, w 2015 roku skończył Duńską Szkołę Filmową. Jego pierwszy studencki krótki metraż In Darkness (2015) zdobył nagrodę Next Nordic Generation. Jego pełnometrażowy debiut Winni, dofinansowany przez Duński Instytut Filmowy (DFI), miał premierę na festiwalu Sundance, a następnie był pokazywany na MFF w Rotterdamie. Na obu festiwalach zdobył Nagrody Publiczności. 

Filmografia

2015 In Darkness (short)

2018 Winni / Den skyldige / The Guilty

Winni

Gustav Möller

Twoja ocena 0/5