9,90 zł lub taniej w pakiecie

The Square

reż. Ruben Östlund
Szwecja, Niemcy, Francja, Dania 2017 / 145’, polskie napisy
polskie napisy zwiastun

Co łączy przystojnego kuratora muzeum w Sztokholmie, zafascynowaną nim dziennikarkę, małego chłopca, którego niesłusznie posądzono o kradzież, oraz udającego małpę artystę?

Christian ma wszystko pod kontrolą. Jest atrakcyjnym mężczyzną o wielkim uroku osobistym. Niedawno się rozwiódł i lubi wdawać się w niezobowiązujące romanse, a młoda amerykańska dziennikarka może okazać się jego nowym trofeum. Na co dzień Christian jest dyrektorem prestiżowego muzeum sztuki nowoczesnej, co daje mu władzę i pozycję społeczną. Do tego przykładnie opiekuje się córkami, jeździ kosztującą fortunę Teslą i wspomaga potrzebujących, zwłaszcza, jeśli nie wymaga to od niego zbyt dużego wysiłku. Jednak podczas przygotowań do premiery instalacji The Square, z którą wiąże ogromne nadzieje, utrzymanie starannie pielęgnowanego wizerunku okaże się być dla niego nie lada wyzwaniem.

The Square to czarna komedia nagrodzona Złotą Palmą w Cannes. Film Rubena Östlunda, nominowanego do Oscara reżysera W trójkącie, wywołał zachwyty i dziki śmiech podczas pokazu na festiwalu. Östlund serią komicznych sytuacji sportretował współczesny świat, doprowadzając do czołowego zderzenia politycznej poprawności z tym, co w każdym z nas dzikie i zwierzęce.

Twórcy

reżyseria Ruben Östlund
scenariusz Ruben Östlund
zdjęcia Fredrik Wenzel
montaż Ruben Östlund, Jacob Secher Schulsinger
obsada Claes Bang, Elisabeth Moss, Dominic West, Terry Notary, Christopher Laessø
producent Erik Hemmendorff, Philippe Bober
produkcja Plattform Produktion AB, Essential Films
polski dystrybutor Gutek Film
język angielski, szwedzki, duński

The Square

Ruben Östlund

Twoja ocena 0/5