9,90 zł lub taniej w pakiecie

Tajemnice Silver Lake

Under the Silver Lake
reż. David Robert Mitchell
USA 2018 / 133’, polskie napisy
polskie napisy zwiastun

Tajemnice Silver Lake to niezwykle zabawna, pełna zaskakujących pomysłów i zwrotów akcji historia śledztwa, w którym poszlaki znajdują się w każdym popkulturowym artefakcie, a nic nie jest takie, jakie się nam zdaje. Czy największa w historii teoria spiskowa, skrywająca najmroczniejsze tajemnice Los Angeles, może okazać się prawdą?

33-letni Sam mieszka w Los Angeles i czeka na swoją życiową szansę. Większość czasu poświęca grom wideo i podglądaniu pięknych kobiet, a z braku lepszych zajęć z pasją oddaje się zgłębianiu sekretów, jakich Hollywood kryje tysiące. Kto zostawia tajemnicze znaki na ścianach domów? Jakie wskazówki zakodowane zostały na starych VHS-ach? Co kryje się między wersami tekstów największych popowych przebojów? Jaki przekaz zaszyfrowano na stronach undergroundowych komiksów? Pewnego dnia jego piękna sąsiadka znika bez śladu. Aby ją odnaleźć, Sam wyrusza w pełną przygód podróż po Mieście Aniołów. W jego głowie wszystko zaczyna łączyć się w jedną mroczną układankę, którą postanawia rozwikłać. Za wszelką cenę.

Twórcy

reżyseria David Robert Mitchell
scenariusz David Robert Mitchell
zdjęcia Mike Gioulakis
montaż Julio Perez
muzyka Disasterpeace
obsada Andrew Garfield, Riley Keough, Topher Grace, Zosia Mamet, Jimmi Simpson
producent Chris Bender, Michael De Luca, Adele Romanski, Jake Weiner
produkcja Pastel Productions, Michael De Luca Productions
polski dystrybutor Gutek Film
język angielski

David Robert Mitchell

Urodzony w 1974 roku niezależny reżyser i scenarzysta, który zdobył międzynarodowe uznanie dzięki filmowi Coś za mną chodzi. Inspirowany twórczością Johna Carpentera obraz stał się częścią nowej fali amerykańskiego horroru, na którą składają się m.in. Dziedzictwo, Uciekaj! czy Ciche miejsceCoś za mną chodzi miało premierę na festiwalu w Cannes, podobnie jak prezentowane w canneńskim konkursie Tajemnice Silver Lake.

Filmografia

2010 Legendarne Amerykańskie Pidżama Party / The Myth of American Sleepover

2014 Coś za mną chodzi / It Follows

2018 Tajemnice Silver Lake / Under the Silver Lake

Tajemnice Silver Lake

David Robert Mitchell

Twoja ocena 0/5