7,90 zł lub taniej w pakiecie

Martwe wody

Slack Bay / Ma Loute
reż. Bruno Dumont
Francja, Niemcy 2016 / 117’, polskie napisy
polskie napisy zwiastun

Juliette Binoche, Fabrice Luchini i Valeria Bruni Tedeschi brawurowo wcielają się w członków rodziny Van Peteghemów w filmie Bruno Dumonta, który stał się przebojem francuskich kin.

Poznajcie rodzinę Van Peteghemów, prawdziwych arystokratów, w których żyłach płynie błękitna krew. Jej członkowie są prawie bez wyjątku zdeprawowani, w większości zdegenerowani, nieustannie zblazowani, a niektórzy nawet garbią się i jąkają. A przy tym są obrzydliwie bogaci. Latem uwielbiają zaszywać się w swojej okazałej nadmorskiej rezydencji, spędzając czas na wspominaniu chwalebnej przeszłości, zachwycaniu się niewinnością rybaków, próżnowaniu i zaspokajaniu swoich dekadenckich zachcianek. Jednak nawet Van Peteghemowie, którzy widzieli już prawie wszystko, nie są gotowi na to, co zdarzy się w okolicach ich letniej posiadłości. Z miejscowych plaż zaczynają znikać ludzie. W tajemniczych okolicznościach, w biały dzień, a do tego bez śladu. Rozwikłania zagadki podejmują się dwaj ekscentryczni inspektorzy policji, słynący z niekonwencjonalnych metod pracy i nieopisanej głupoty.

Twórcy

reżyseria Bruno Dumont
scenariusz Bruno Dumont
zdjęcia Guillaume Deffontaines
montaż Bruno Dumont, Basile Belkhiri
obsada Fabrice Luchini, Juliette Binoche, Valeria Bruni Tedeschi, Jean-Luc Vincent, Brandon Lavieville, Raph
producent Jean Bréhat Rachid Bouchareb, Muriel Merlin
produkcja 3B Productions
polski dystrybutor Gutek Film
język francuski

Bruno Dumont

Francuski reżyser i scenarzysta. Skończył studia filozoficzne i był nauczycielem w szkole średniej w swoim rodzinnym mieście Bailleul. W kinie zadebiutował w 1997 roku Życiem Jezusa. Zwykle w swojej twórczości, m.in. w Ludzkości, Flandrii, Poza szatanem, wracał na północ Francji. I do filozofii: opowiadał o wierze, potrzebie Boga, ale również o seksualności i inności. W serialu Mały Quinquin i w Martwych wodach pokazał swoją inną, komediową twarz.

Filmografia

1997 Życie Jezusa / La vie de Jésus / The Life of Jesus

1999 Ludzkość / L'Humanité / Humanity

2003 Dwadzieścia dziewięć palm / Twentynine Palms

2006 Flandria / Flandres / Flanders 2009 Hadewijch

2011 Poza szatanem / Hors Satan / Outside Satan

2013 Camille Claudel 1915

2016 Martwe wody / Ma loute / Slack Bay

Martwe wody

Bruno Dumont

Twoja ocena 0/5