9,90 zł lub taniej w pakiecie

Amy

reż. Asif Kapadia
Wielka Brytania 2015 / 122’, polskie napisy
polskie napisy zwiastun

Kim była naprawdę Amy Winehouse, która z dnia na dzień stała się ikoną światowej muzyki?

Jak odmieniło ją spotkanie z mężczyzną, którego obdarzyła uczuciem silniejszym niż narkotyk? Co ukrywała przed światem? Dlaczego zginęła w tajemniczych okolicznościach w wieku zaledwie 27 lat?

Nieznana, prawdziwa historia wielkiej gwiazdy – błyskotliwej dziewczyny, obdarzonej wyjątkowym talentem, która w rekordowo krótkim czasie osiągnęła szczyty sławy. Przejmująca, trzymająca w napięciu opowieść o inteligentnej i skomplikowanej kobiecie, która chciała tylko, aby ją kochano. Amy Winehouse – z dala od kamer, prywatnie, intymnie, w nieznanych dotąd materiałach, kręconych ukradkiem ujęciach, zbliżeniach i wyznaniach. Jej talent, miłość i tajemnica w filmie, który stał się wydarzeniem i zachwycił światową widownię.  

Twórcy

reżyseria Asif Kapadia
scenariusz Asif Kapadia
zdjęcia materiały archiwalne
montaż Chris King
muzyka Amy Winehouse, Antonio Pinto
obsada Amy Winehouse (materiały archiwalne)
producent James Gay-Rees, George Pank
produkcja Krishwerkz Entertainment, Playmaker Films, Universal Music
polski dystrybutor Gutek Film
język angielski
barwa kolor i czarno-biały

Asif Kapadia

Brytyjski reżyser urodzony w Hackney w 1972 roku. Jeszcze jako student The Royal College of Art nakręcił w indyjskim Radżastanie nagradzany krótki film The Sheep Thief (1997). W tym samym regionie powstał jego fabularny debiut The Warrior (2001), za który Kapadia otrzymał m.in. nagrodę BIFA. Sławę przyniósł mu czwarty pełny metraż, dokument o słynnym brazylijskim kierowcy rajdowym Ayrtonie Sennie. Senna (2012) zdobył m.in. dwie nagrody BAFTA, wyróżnienie na Sundance FF i nominację do Oscara.

Wybrana filmografia

1997 The Sheep Thief (short)

2001 The Warrior

2007 Far North

2010 Senna (doc.)

2015 Amy (doc.)

Amy

Asif Kapadia

Twoja ocena 0/5