9,90 zł lub taniej w pakiecie

Midsommar. W biały dzień

Midsommar
reż. Ari Aster
USA 2019 / 141’, polskie napisy
polskie napisy zwiastun

To, czego boisz się najbardziej, czai się w pełnym słońcu. Ari Aster, wizjoner współczesnego kina i jeden z najciekawszych młodych twórców, reżyser światowego przeboju Dziedzictwo. Hereditary stworzył mroczną baśń, rozgrywającą się w biały dzień.

Dani i Christian to młodzi Amerykanie, którym nie układa się w związku i rozważają rozstanie. Niespodziewana rodzinna tragedia zbliża ich jednak do siebie, a pogrążona w żałobie Dani postanawia dołączyć do Christiana i jego przyjaciół, aby wziąć udział w wakacyjnej wyprawie na północ Skandynawii. Tam, w odciętej od świata wiosce, raz na 90 lat obchodzone jest prastare święto letniego przesilenia. Wyprawa na dziewięciodniowy festiwal z początku wygląda na beztroską wycieczkę do krainy, w której nigdy nie zachodzi słońce. Jednak celebrowane w sielskiej scenerii obrzędy z czasem przybierają nieoczekiwany, coraz dziwniejszy obrót.

W rolach głównych gwiazdy młodego pokolenia: Florence Pugh (Lady M., Pasażer), Will Poulter (Czarne lustro: Bandersnatch, Więzień labiryntu) oraz Jack Reynor (Transformers: Wiek zagłady, Makbet).

Twórcy

reżyseria Ari Aster
scenariusz Ari Aster
zdjęcia Paweł Pogorzelski
montaż Lucian Johnston
muzyka The Haxan Cloak
obsada Florence Pugh, Will Poulter, Jack Reynor, Anna Åström
producent Patrik Andersson, Lars Knudsen
produkcja B-Reel Films, Parts and Labor
polski dystrybutor Gutek Film
język angielski

Ari Aster

Urodzony w 1988 roku amerykański reżyser i scenarzysta, najbardziej znany z horroru Dziedzictwo. Hereditary z 2018 roku oraz krótkiego metrażu Strange Thing About the Johnsons z 2011 roku. W latach 2011-2018 Aster napisał i wyreżyserował kilka krótkich filmów, często współpracując ze swoimi przyjaciółmi z AFI Conservatory, Alejandro de Leonem i Pawłem Pogorzelski.

Wybrana filmografia

2011 The Strange Thing About the Johnsons (short)

2018 Dziedzictwo. Hereditary / Hereditary

2019 Midsommar. W biały dzień / Midsommar

Midsommar. W biały dzień

Ari Aster

Twoja ocena 0/5