7,90 zł lub taniej w pakiecie

Maiden

reż. Alex Holmes
Wielka Brytania 2018 / 93’, polskie napisy
polskie napisy zwiastun

Maiden to trzymająca w napięciu – niczym rasowy thriller – opowieść o grupie upartych, odważnych i niezależnych kobiet, które stworzyły pierwszą w historii żeńską załogę startującą w prestiżowych i ekstremalnie niebezpiecznych regatach Whitbread Round the World Race.

W dokumencie Aleksa Holmesa poznajemy fascynujące biografie dziewczyn przecierających szlak kolejnym pokoleniom buntowniczek. Wśród nich na pierwszy plan wybija się Tracy Edwards – organizatorka przedsięwzięcia, która prócz walki z żywiołem, musiała zmierzyć się także z lekceważeniem i pogardą mężczyzn.

Pasjonujący, emocjonujący, jak najlepsza sportowa rozgrywka, a przy tym dostarczający potężnej dawki wzruszeń, film Alexa Holmesa dowodzi, że dla dziewczyn z Maiden był to naprawdę wyścig o wszystko: o szacunek, uznanie, o należne kobietom miejsce - nie tylko w sporcie. Przeciwnikiem groźniejszym od oceanu są bowiem wszyscy ci, którzy wmawiają kobietom, że nie potrafią, że nie dadzą rady, że się nie nadają. A ocean? Dla kobiet jest wolnością.

nagrody

MFF w Dublinie 2019 – Nagroda Publiczności

Twórcy

reżyseria Alex Holmes
scenariusz Alex Holmes
zdjęcia Chris Openshaw
montaż Katie Bryer
muzyka Rob Manning, Samuel Sim
obsada Tracy Edwards, Jeni Mundy, Mikaela Von Koskull
producent Victoria Gregory, Alex Holmes
produkcja New Black Films
polski dystrybutor Gutek Film
język angielski

Alex Holmes

Reżyser nagradzanych prowokacyjnych dokumentów, fabuł i seriali, m.in: Stop at Nothing: The Lance Armstrong Story dla ABC, House of SaddamDunkirk i Coalition.

Wybrana filmografia

2004 Dunkirk (TV)

2008 House of Saddam (TV Mini-Series)

2014 Stop at Nothing: The Lance Armstrong Story

2015 Coalition (TV)

2018 Maiden

Maiden

Alex Holmes

Twoja ocena 0/5