7,90 zł lub taniej w pakiecie

Królowa Kier

Queen of Hearts / Dronningen
reż. May el-Toukhy
Dania, Szwecja 2019 / 122’, polskie napisy
polskie napisy zwiastun

Triumfalny pochód przez światowe festiwale i znakomite recenzje: oto Królowa Kier, doskonałe połączenie kina psychologicznego z thrillerem erotycznym.

Przewrotna, prowokacyjna opowieść o zakazanym romansie pomiędzy szanowaną prawniczką a nastoletnim pasierbem, obfituje w nieoczekiwane zwroty akcji. Zbuntowany Gustav trafia do domu ojca i jego drugiej żony, by pod ich opieką uporządkować swoje sprawy.  Ale jego obecność budzi w Anne uśpione pragnienia, podsycane przez spojrzenia, gesty, przypadkowy dotyk. Czy zakazana relacja, w której do zyskania jest chwila erotycznego spełnienia, a do stracenia – rodzina i reputacja, jest warta ryzyka? Królowa Kier pozwala spojrzeć na pożądanie z kobiecego punktu widzenia, a dzięki odważnej roli Trine Dyrholm – wybitnej duńskiej aktorki, znanej m.in. z Komuny i Wesela w Sorrento – doświadczyć jego intensywności.

nagrody

FF Sundance 2019 – Nagroda Publiczności w konkursie międzynarodowym; FF w Göteborgu 2019 – Nagroda Publiczności

Twórcy

reżyseria May el-Toukhy
scenariusz Maren Louise Käehne, May el-Toukhy
zdjęcia Jasper Spanning
montaż Rasmus Stensgaard Madsen
obsada Trine Dyrholm, Gustav Lindh, Magnus Krepper
producent Caroline Blanco, Rene Ezra
produkcja Nordisk Film Production, Det Danske Filminstitut, Svenska Filminstitutet (SFI)
polski dystrybutor Gutek Film
język duński, szwedzki

May el-Toukhy

Urodziła się w 1977 roku w Kopenhadze w duńsko-egipskiej rodzinie. Jest absolwentką Danish National School of Performing Arts, ukończyła też National Film School of Denmark. Pracowała w teatrze, reżyserowała słuchowiska radiowe oraz odcinki nagradzanego serialu telewizyjnego The Legacy i Ride Upon the Storm w DR (Danish Broadcasting Corporation). Jej debiut pełnometrażowy Long Story Short zyskał uznanie widowni i krytyków. Film powstał we współpracy z producentką Caroline Blanco oraz autorką scenariusza Maren Louise Käehne. Wraz z Trine Dyrholm, która także grała w tym filmie, wszystkie cztery spotkały się na planie Królowej serc

Wybrana filmografia

2015 Lang historie kort / Long Story Short

2019 Królowa Kier / Dronningen / Queen of Hearts

Królowa Kier

May el-Toukhy

Twoja ocena 0/5