9,90 zł lub taniej w pakiecie

Daleko od Reykjavíku

The County / Héraðið
reż. Grímur Hákonarson
Islandia, Dania, Niemcy, Francja 2019 / 88’, polskie napisy
polskie napisy zwiastun

Komediodramat Daleko od Reykjavíku, najnowszy film twórcy kinowego przeboju Barany. Islandzka opowieść, koncentruje się wokół wiejskiego życia, którego rutyną wstrząsają nieoczekiwane zdarzenia, a w ich centrum znajdzie się – do tej pory łagodna i pokorna – Inga.

Kiedy z jej życia niespodziewanie zniknie mąż, a bohaterka odkryje jego tajemnice, smutek zamieni się w gniew skierowany przeciwko lokalnej wspólnocie. Kobieta nie zgadza się, by ją i sąsiadów doiła dłużej miejscowa spółdzielnia, której szefowie wpuszczają rolników w spiralę długów. Niczym islandzka Erin Brockovich, Inga rusza na wojnę z patologiczną korporacją i zastraszonymi sąsiadami, którzy wybierają milczenie. Samotne życie z dala od Reykjavíku wymaga odwagi, a zbuntowana kobieta ryzykuje tu najwięcej. Ale wychowana pośród surowych pejzaży Inga odkrywa, że przez lata nieustępliwa natura wyrzeźbiła także jej charakter.

Twórcy

reżyseria Grímur Hákonarson
scenariusz Grímur Hákonarson
zdjęcia Mart Taniel
montaż Kristjan Lodmfjord
muzyka Valgeir Sigurðsson
obsada Arndís Hrönn Egilsdóttir, Sveinn Ólafur Gunnarsson, Ævar Þór Benediktsson, Sigurður Sigurjónsson, Hinrik Ólafsson
producent Grímar Jónsson
produkcja Haut et Court, Netop Films, ONE TWO Films, Profile Pictures
polski dystrybutor Gutek Film
język islandzki

Daleko od Reykjavíku

Grímur Hákonarson

Twoja ocena 0/5