7,90 zł lub taniej w pakiecie

Biały cień

White Shadow
reż. Noaz Deshe
Tanzania, Niemcy, Włochy 2013 / 117’, polskie napisy
polskie napisy zwiastun

W Tanzanii, Kenii i Kongo albinosi traktowani są jak lukratywny towar. Szamani płacą fortunę za części ciała i narządy dotkniętych bielactwem Afrykańczyków, wierzą bowiem, że sporządzone z nich amulety przynoszą szczęście i dobrobyt.

Alias jest młodym albinosem z tanzańskiej wioski. Po tym, jak zostaje świadkiem brutalnego morderstwa swojego ojca, również albinosa, matka wysyła go do miasta, by tam poszukał schronienia. Trafia pod opiekę wuja, ale zawiedziony ulicznym życiem przenosi się do chatki na obrzeżach miasta, w której żyje grupa podobnych do niego dzieci. Tam przekonuje się, że nie sposób uciec przed swym genetycznym dziedzictwem i tylko akceptacja tego faktu może dać mu szansę na osiągnięcie fizycznej i duchowej równowagi.


Międzynarodowy Konkurs Filmowy Nowe Horyzonty

Odważne, bezkompromisowe filmy twórców poszukujących nowych form wyrazu – to cechy charakterystyczne Międzynarodowego Konkursu Filmowego Nowe Horyzonty – jednego z filarów festiwalu NH. Biały cień został nagrodzony Grand Prix oraz Nagrodą Publiczności 14. edycji Nowych Horyzontów. 

Twórcy

reżyseria Noaz Deshe
scenariusz Noaz Deshe, James Masson
zdjęcia Armin Dierolf, Noaz Deshe
montaż Noaz Deshe, Xavier Box, Robin Hill, Nico Leunen
muzyka James Masson, Noaz Deshe
dźwięk Elie Chansa
obsada Hamisi Bazili, James Gayo, Glory Mbayuwayu, Salum Abdallah, Riziki Ally, Tito D. Ntanga, James P. Salala, John S. Mwakipunda, Nuru Mgazza, Pastor Bryson
producent Ginevra Elkann, Noaz Deshe, Francesco Melzi d’Eril
produkcja Asmara Films, Mocajo Film, Shadoworks
właściciel praw Premium Films
polski dystrybutor Stowarzyszenie Nowe Horyzonty
język Suahili

Biały cień

Noaz Deshe

Twoja ocena 0/5