7,90 zł lub taniej w pakiecie

Touch Me Not

reż. Adina Pintilie
Rumunia, Niemcy, Czechy, Bułgaria, Francja 2018 / 123’, polskie napisy
polskie napisy zwiastun

Nagrodzone Złotym Niedźwiedziem na Berlinale Touch Me Not to oda do ludzkiego ciała i związanych z nim pragnień, a przede wszystkim – to wezwanie do akceptacji odmienności.

Adina Pintilie testuje w swoim filmie terapeutyczny potencjał dotyku, obnażenia ciała i emocji, a towarzyszy jej w tym trójka bohaterów. Każdy z nich mierzy się przed kamerą z tym, co ich blokuje, ogranicza, przeraża. Obserwując relacje między nimi, Pintilie stawia pytania o to, jak rozumiemy „intymność”, „piękno”, „związki” czy „pożądanie”. W czasach, w których ciała – choćby kobiet, czy niepełnosprawnych - stały się polem ideologicznej bitwy to nagość okazuje się manifestacją wolności.

nagrody

MFF w Berlinie 2018 – najlepszy film (Złoty Niedźwiedź)

Twórcy

reżyseria Adina Pintilie
scenariusz Adina Pintilie
zdjęcia George Chiper-Lillemark
montaż Adina Pintilie
muzyka Ivo Paunov
obsada Laura Benson, Tómas Lemarquis, Christian Bayerlein, Adina Pintilie
producent Bianca Oana, Philippe Avril, Adina Pintilie, Martichka Bozhilova, Benny Drechsel, Alzbeta Karaskova, Radovan Síbrt, Jakub Pinkava
produkcja Manekino Film, Rohfilm, Pink Production, Agitprop, Les Films de L'Etranger, 4 Proof Film, Pink Productions, Rohfilm
polski dystrybutor Stowarzyszenie Nowe Horyzonty
język angielski, niemiecki

Adina Pintilie

Rumuńska artystka i reżyserka, skończyła Akademię Teatru i Filmu im. Iona L. Caragialego w Bukareszcie. Jej krótkie metraże zdobyły wiele nagród na międzynarodowych festiwalach. Filmy reżyserki sytuują się na granicy dokumentu, fikcji i sztuk plastycznych, charakteryzują się wysoce indywidualnym stylem wizualnym, odwagą eksperymentowania z językiem i bezkompromisową eksploracją ludzkiej psychiki. Od 2010 roku jest kuratorką Międzynarodowego Festiwalu Filmowych Eksperymentów w Bukareszcie.

Filmografia

2007 Don't Get Me Wrong (dok.) 

2008 Sandpit #186 (k.m.) 

2010 Oxygen (k.m.) 

2013 Diary #2 (k.m.) 

2018 Touch Me Not

Touch Me Not

Adina Pintilie

Twoja ocena 0/5