English

Truflarze

Michael Dweck, Gregory Kershaw
The Truffle Hunters
Włochy, Grecja, USA 2020 / 84’
Ratusz Zakodowane uprzedzenie

Po obejrzeniu tego filmu będziecie chcieli rzucić wszystko i wyjechać do Włoch, aby w piemonckich górach zbierać trufle. Największą siłą przejmującego dokumentu Dwecka i Kershawa są bohaterowie – starsi panowie, którzy latami zbierali najcenniejszą, białą odmianę trufli i u schyłku życia nie wyobrażają sobie, że mogą robić coś innego. Truflarze zostają w pamięci także ze względu na psy, które pomagają w szukaniu rosnących głęboko w ziemi niezwykle cennych grzybów. Fantastycznie sfilmowane sceny ludzko-psiej zażyłości są zestawione z epizodami przedstawiającymi napastliwych sprzedawców, którzy wyrafinowaną sztukę zbierania trufli chcą sprowadzić do samego zysku, bez poszanowania wiekowej tradycji. Warto podkreślić, że producentem wykonawczym filmu jest sam Luca Guadagnino. I nieprzypadkowo Truflarze mają w sobie wzruszającą lekkość Tamtych dni, tamtych nocy. Film znalazł się w programie Sundance oraz wielu innych festiwali, m.in. w San Sebastián i Toronto.

Łukasz Knap

Michael Dweck, Gregory Kershaw

Duet artystyczno-filmowy. Michael Dweck jest nagradzanym filmowcem i artystą wizualnym, którego reżyserski debiut  The Last Race był pokazywany na Sundance w 2008 roku. Gregory Kershaw był zaś producentem i autorem zdjęć do tego filmu. Ich najnowszą wspólną produkcją są  Truflarze.

Filmografia

2018 The Last Race

2020 Truflarze / The Truffle Hunters

Twórcy

reżyseria Michael Dweck, Gregory Kershaw
scenariusz Michael Dweck, Gregory Kershaw
zdjęcia Michael Dweck, Gregory Kershaw
montaż Charlotte Munch Bengtsen
muzyka Ed Côrtes
producent Michael Dweck, Gregory Kershaw
produkcja Artemis Rising Productions, Bow and Arrow Entertainment, Faliro House Productions, Frenesy Film Company, Park Pictures
właściciel praw Sony
język włoski

Truflarze

Michael Dweck, Gregory Kershaw

Twoja ocena 0/5