Album Herzog Krzysztofa Stanisławskiego jest pierwszą w Polsce i jedną z nielicznych na świecie pełną monografią twórczości Wernera Herzoga. Zawiera krytyczne omówienie wszystkich zrealizowanych od 1962 do 2012 filmów fabularnych i dokumentalnych tego reżysera.
Książka powstała w ciągu 2012 roku, ale stanowi efekt ponad 25-letniego zainteresowania polskiego krytyka niemieckim mistrzem. Dla przykładu obszerne fragmenty tekstu o Stroszku zostały przytoczone niemal bez zmian z artykułu opublikowanego w 1978 roku w Nowym Wyrazie.
Obok tekstów krytycznych, monografia zawiera szczegółowe czołówki oraz noty, a także wywiad z reżyserem. To dla miłośników słowa.
Natomiast zwolennikom obrazu Herzog proponuje wybór stu kilkudziesięciu fotogramów z filmów i planów. Znaczna część ma charakter unikatów, pochodzą bowiem z Archiwum Herzoga w Deutsche Kinemathek w Berlinie. Fotogramy wydrukowane w dużych powiększeniach, całość zaprojektowana została jak album malarstwa.
Wydali Herzoga wspólnymi siłami: Goethe-Institut, Stowarzyszenie Nowe Horyzonty, Filmoteka Narodowa, Stowarzyszenie kampania Artystyczna, przy wsparciu Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej.