English
Koszyk (0)
Książki

Herzog

60,00 zł
Niedostępny!

Album Herzog Krzysztofa Stanisławskiego jest pierwszą w Polsce i jedną z nielicznych na świecie pełną monografią twórczości Wernera Herzoga. Zawiera krytyczne omówienie wszystkich zrealizowanych od 1962 do 2012 filmów fabularnych i dokumentalnych tego reżysera.

Książka powstała w ciągu 2012 roku, ale stanowi efekt ponad 25-letniego zainteresowania polskiego krytyka niemieckim mistrzem. Dla przykładu obszerne fragmenty tekstu o Stroszku zostały przytoczone niemal bez zmian z artykułu opublikowanego w 1978 roku w Nowym Wyrazie.

Obok tekstów krytycznych, monografia zawiera szczegółowe czołówki oraz noty, a także wywiad z reżyserem. To dla miłośników słowa.

Natomiast zwolennikom obrazu Herzog proponuje wybór stu kilkudziesięciu fotogramów z filmów i planów. Znaczna część ma charakter unikatów, pochodzą bowiem z Archiwum Herzoga w Deutsche Kinemathek w Berlinie. Fotogramy wydrukowane w dużych powiększeniach, całość zaprojektowana została jak album malarstwa. 

Wydali Herzoga wspólnymi siłami: Goethe-Institut, Stowarzyszenie Nowe Horyzonty, Filmoteka Narodowa, Stowarzyszenie kampania Artystyczna, przy wsparciu Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej.

zobacz także
Książki Przebłyski piękna. Spotkania z Jonasem Mekasem
Książki Pedro Costa: Nienapisana historia
Książki Nicolas Roeg, Świat stale się zmienia
Książki Sekretne światy Jacques’a Rivette’a