English
zaloguj / zarejestruj
Koszyk (0)
Płyty DVD

Pina

15,00 zł
Niedostępny!

Reżyseria i scenariusz: Wim Wenders
Dźwięk:  niemiecki DD 2.0,DD 5.1
Napisy: polskie
Obraz :  16:9
Czas: 100'
Płyta: jednostronna jednowarstwowa
Region: 2

Przebój tegorocznych festiwali w Berlinie i Nowe Horyzonty we Wrocławiu, niemiecki kandydat do Oscara, film, który zrewolucjonizował myślenie o tańcu w kinie – genialna Pina Wima Wendersa już na DVD.

Pina to pełnometrażowy film tańca zrealizowany z udziałem zespołu Tanztheater Wuppertal Pina Bausch, poświęcony fascynującej i unikalnej twórczości zmarłej latem 2009 roku wspaniałej choreografki. Dzieło to jest hołdem złożonym Pinie Bausch przez Wima Wendersa. Reżyser zaprasza nas do wzięcia udziału w zmysłowej podróży – poprzez olśniewający obraz – w głąb nieznanego wymiaru: na deski legendarnego teatru oraz na ulice i w okolice Wuppertalu, który przez ponad 35 lat był dla Piny Bausch domem i miejscem pracy twórczej.

Film Wendersa spotkał się ze znakomitym przyjęciem polskiej prasy. Tadeusz Sobolewski napisał na łamach Gazety Wyborczej: Wendersowi udało się, idąc za Piną Bausch, stworzyć nowy typ widowiska, zarejestrować inny wymiar życia. Paweł Felis przyznał filmowi sześć gwiazdek w Co jest grane?, zaś Anna Serdiukow na portalu Stopklatka okrzyknęła film arcydziełem.

Niemcy / Francja / Wielka Brytania 2011
Zdjęcia: Hélène Louvart, Jörg Widmer
Muzyka: Thom Hanreich
Czas trwania: 100 min.
Dystrybucja: Stowarzyszenie Nowe Horyzonty

Partnerzy:

Patroni medialni:

 

 

 

zobacz także
Płyty DVD 11. nh - Grabarz
Płyty DVD 11. nh - Nagroda
Płyty DVD Marina Abramović: artystka obecna
Płyty DVD 13.tnh - Camille Claudel 1915