English
zaloguj / zarejestruj
Indeks Kalendarz projekcji

What Will People Say

Iram Haq
Hva vil folk si
Norwegia, Niemcy, Szwecja 2017 / 106’
napisy: polskie i angielskie
Utøya. 22 lipca W cieniu drzewa

Nisha jest zwykłą norweską nastolatką, ale w domu uważnie przestrzega surowych zasad rodziców pakistańskiego pochodzenia. Choć wydaje się, że prowadzenie podwójnego życia opanowała już do perfekcji, wystarczy zaledwie jedno potknięcie, by okryta "hańbą" znalazła się na pokładzie samolotu do Pakistanu. W doskonale przyjętym przez widzów na całym świecie What Will People Say Iram Haq opowiada o dramatycznych wydarzeniach, które wiele lat temu stały się także jej udziałem. W wieku 14 lat została porwana przez własnych rodziców i wywieziona siłą z kraju - zupełnie jak rozdarta pomiędzy obcymi sobie światami bohaterka grana przez debiutującą na ekranie Marię Mozhdah. Zamiast oskarżać, w swoim najbardziej osobistym filmie reżyserka stara się z dystansem ponownie przyjrzeć kulturze, w której żyje się nie dla siebie, ale dla innych. A to, co ludzie powiedzą, okazuje się czasem znacznie ważniejsze od szczęścia najbliższych.

Marta Bałaga

nagrody

AFI Fest 2017 – Nagroda Publiczności; Les Arcs European Film Festival 2017 - Nagroda Publiczności, Nagroda Femme de Cinéma Sisley/Les Arcs, specjalne wyróżnienie Młodego Jury

Seanse

Start sprzedaży biletów: 17 lipca, godz. 12:00.
so 28 lip, 19:00dcf w
pt 03 sie, 19:00dcf w
Masz karnet / akredytację. Przejdź do systemu rezerwacji

Metka

353 osób wybiera się na ten film. A Ty?
zapisana usuń metkę

Iram Haq

Urodzona w 1976 roku norweska reżyserska, scenarzystka i aktorka o pakistańskich korzeniach. Zagrała m.in. w komedii Import-eksport. Po drugiej stronie kamery zadebiutowała krótkim metrażem Panna z klapkami na oczach, który pokazano na festiwalu Sundance. W 2013 roku jej pierwszy film pełnometrażowy Jestem twoja był norweskim kandydatem do Oscara. What Will People Say, dramat oparty na wątkach autobiograficznych, to jej drugi film. Jego światowa premiera odbyła się na festiwalu w Toronto.

Filmografia

2009 Panna z klapkami na oczach / Little Miss Eyeflap (short)

2013 Jestem twoja / I Am Yours

2017 What Will People Say / Hva vil folk si

Twórcy

reżyseria Iram Haq
scenariusz Iram Haq
zdjęcia Nadim Carlsen
montaż Janus Billeskov Jansen, Anne Østerud
muzyka Martin Pedersen, Lorenz Dangel
obsada Maria Mozhdah, Adil Hussain, Rohit Saraf, Ekavali Khanna, Ali Arfan, Sheeba Chaddha
producent Maria Ekerhovd, Karsten Stöter, Madeleine Ekman
produkcja Mer Film, Rohfilm Factory, Zentropa International Sweden
właściciel praw Beta Cinema
język norweski, urdu
barwa kolor