English
Dystrybucja 2018

Blanka

Kohki Hasei
Filipiny, Japonia, Włochy 2015 / 75’
Premiera: 6 lipca 2018
Biały, biały dzień Blisko

Przepiękna, egzotyczna opowieść o 12-letniej Blance, która żyje w świecie, w którym wszystko ma wymierną wartość – nawet przyjaźń, wolność czy szczęście. Kohki Hasei w sposób bezpretensjonalny mówi o potrzebie bliskości i troski i z lekkością i subtelnością zadaje niebywale uniwersalne pytania o to na ile człowiek sam kreuje swój los, a na ile jest uwarunkowany środowiskiem, w którym dorasta. Blanka to film, który udowadnia, że warto być uważnym gdyż często ci, z którymi można zbudować namiastkę domu są tuż obok.

Premiera: 6 lipca 2018

Kohki Hasei

"Przez lata podróżowałem po świecie, szczególnie do miejsc gdzie ubóstwo jest największą plagą. Te dzieci, które spotykałem na swojej drodze, dawały mi więcej siły, inspiracji i nadziei niż cokolwiek innego".

W 1994 roku, po ukończeniu szkoły w Okayamie, Hasei przeprowadził się do Tokyo, gdzie zaczął pracę w środowisku artystycznym. W 1998 roku wyreżyserował sztukę i stworzył przestrzeń kreatywną pod tą samą nazwą "Obscure Gallery". W tym samym roku zaczął pracę nad magazynem poświęconym sztuce niezależnej, fotografii i muzyce. W 2001 roku wyreżyserował swój pierwszy dokument "W/O", pokazywany na festiwalach w Rotterdamie, na Viennale, Nowojorskim Festiwalu w Momie czy w Seulu, gdzie otrzymał Digital Express Prize. W 2003 Hasei zaczął reżyserować klipy muzyczne. Cztery lata później, w 2007 roku, wyreżyserował swój drugi film GODOG, dziejący się w slumsach Manilii, gdzie spędził kilkanaście tygodniu. Film ten otrzymał nagrodę na na festiwalu Kustendolf w Serbii. Blanka jest jego debiutem reżyserskim.

Wybrana filmografia

2015 Blanka
2007 Godog
2001 W/O

Twórcy

reżyseria Kohki Hasei
scenariusz Kohki Hasei
zdjęcia Takeyuki Onishi
montaż Benjamin Gonzales Tolentino
muzyka Aska Matsumiya, Alberto Bof, Francis de Veyra
obsada Jomar Bisuyo, Cydel Gabutero, Raymond Camacho, Peter Millari, Ruby Ruiz
producent Flaminio Zadra, Ava Yap
produkcja Biennale College - Cinema, Dorje Film, Simple Truth Productions
polski dystrybutor Stowarzyszenie Nowe Horyzonty
język tagalski