English
zaloguj / zarejestruj

Wolta

Monika Kotecka, Karolina Poryzała
Volte
Polska 2017 / 14’
Ślady ulotne XOXO – Pocałunki i uściski

12-letnia Zuzia trenuje woltyżerkę. Ze względu na wiek i budowę ciała jest podnoszona przez silniejsze koleżanki. Jest „górną”, zwieńczeniem akrobatycznej piramidy. Rozpoczyna się kolejny sezon. Szybko okazuje się, że figury z jej udziałem nie mają już wcześniejszej gracji i lekkości. Urosła, a starsze zawodniczki nie są w stanie jej podnieść. Dziewczynka musi znaleźć nowe miejsce w drużynie.

Agata Bratek

nagrody

Hot Docs 2017 – Honourable Mention

Monika Kotecka

Urodziła się w 1981 roku. Operatorka i fotografka z wykształcenia, rozpoczęła pracę jako reżyserka. Studiowała nauki społeczne, fotografię, z wyróżnieniem ukończyła studia operatorskie w Szkole Filmowej w Łodzi. Uczestniczyła w wielu międzynarodowych projektach fotograficznych i filmowych m.in Cinetrain, Triangle in Cooperation, City Space i warsztatach twórczych m.in. Berlinale Talent Campus. Od 2012 roku pracuje w duecie twórczym Kurkot Kollektiv z Karoliną Poryzałą.

Filmografia

2004 Nemonica (short)

2004 Tchnienie (short)

2005 Gorzkie pomarańcze (short)

2017 Wolta / Volte(co-dir., doc., short)

Karolina Poryzała

Urodziła się w 1978 roku. Fotografka i scenarzystka. Studiowała zoologię na SGGW. Ukończyła fotografię w Szkole Filmowej w Łodzi oraz kurs scenariuszowy w Krakowskiej Szkole Scenariuszowej. Jej cykl fotograficzny Troma Trip America był pokazywany w międzynarodowych galeriach, m.in. Foam w Amsterdamie. Od 2012 roku pracuje w duecie twórczym Kurkot Kollektiv z Moniką Kotecką. Obecnie pracuje nad rozwojem seriali dla telewizji oraz nad własnym debiutem fabularnym.

Filmografia

2017 Wolta / Volte(co-dir., doc., short)

Twórcy

reżyseria Monika Kotecka, Karolina Poryzała
scenariusz Monika Kotecka, Karolina Poryzała
zdjęcia Monika Kotecka
montaż Izabela Pająk
muzyka Aleksandra Kotecka, Tomasz Wierzbowski
producent Ewa Jastrzębska, Jerzy Kapuściński, Mikołaj Syguda, Magdalena Bryk, Marcin Janiec, Krzysztof Kuczyk, Monika Kotecka, Karolina Poryzała
produkcja Studio Munka – SFP, Moth Films, O.K.O FX Studio, Cukry, KURKOT KOLLEKTIV
właściciel praw Studio Munka – SFP
język polski
barwa kolor