English
zaloguj / zarejestruj

Tarapaty

Marta Karwowska
Double Trouble
Polska 2017 / 85’
Sabaku Toru Superlis

Julka ma 12 lat, chodzi do szkoły z internatem i jeszcze nigdy nie miała prawdziwej przyjaciółki. Gdy nadchodzi lato zamiast do rodziców, do Kanady dziewczynka trafia do ciotki w Warszawie. Zapowiadają się nudne wakacje… Jednak w tej samej kamienicy mieszka sympatyczny, trochę roztrzepany Olek wraz ze swoim pociesznym psem Pulpetem. Pewnego dnia w ręce dzieci trafia plan prowadzący do tajemniczego skarbu. Na jego trop trafia również złodziejska szajka i tajemniczy pożeracz cukierków. Sprawa staje się coraz bardziej pogmatwana tym bardziej, że nikt nie jest tym, za kogo się podaje, a wyścig z czasem trwa. W rolach głównych, obok rewelacyjnych aktorów dziecięcych, wystąpili m.in. Roma Gąsiorowska, Piotr Głowacki, Jadwiga Jankowska-Cieślak, Maria Maj i Krzysztof Stroiński. Scenariusz do filmu był rozwijany podczas warsztatów Kino Dzieci.Pro organizowanych przez Dział Edukacji Stowarzyszenia Nowe Horyzonty.

materiały dystrybutora

Marta Karwowska

Reżyserka, scenarzystka i socjolożka. Absolwentka reżyserii w PWSFTviT w Łodzi i Instytutu Socjologii UW. Stypendystka Ministra Kultury - Młoda Polska 2014. Członkini zarządu Stowarzyszenia Rozwój w Biały Dzień.

Filmografia

2006 Miśka (short)

2006 Dzień jak co dzień (short)

2007 Łódź od świtu do nocy (short)

2007 Bez czułości (short)

2010 Sowa (short)

2017 Tarapaty / Double Trouble

Twórcy

reżyseria Marta Karwowska
scenariusz Marta Karwowska
zdjęcia Kacper Fertacz
montaż Aleksandra Gowin
muzyka Antoni Komasa-Łazarkiewicz
obsada Hanna Hryniewicka, Jakub Janota-Bzowski, Joanna Szczepkowska, Maria Maj, Jadwiga Jankowska-Cieślak, Roma Gąsiorowska, Piotr Głowacki, Krzysztof Stroiński, Michał Grzybowski
producent Agnieszka Dziedzic
produkcja Koi Studio, Next Film
polski dystrybutor Next Film
język polski
barwa kolor