English

Mleczny brat

Vahram Mkhitaryan
Milky Brother
Polska, Armenia 2014 / 30’

Mały Seto ze swoją skromną rodziną mieszkają w wiosce w Armenii. Chłopiec ma swoje rytuały i quasi-magiczne sposoby na zaklinanie rzeczywistości – marzy o rodzeństwie, które wkrótce ma przyjść na świat. Niestety niemowlę umiera wkrótce po ciężkim porodzie, a jego miejsce w rodzinie zajmuje jagniątko, czule karmione piersią przez matkę chłopca. Początkowa nieufność niebawem przerodzi się w serdeczność, lecz rozstanie zbliża się nieuchronnie.

Agata Bratek

nagrody

Krakow FF 2014 – Special Mention, The Award for the Best Short and Documentary Films Producer in Poland

Vahram Mkhitaryan

Urodził się w 1977 roku w Erywaniu. Ukończył Armeński Stanowy Uniwersytet Pedagogiczny. Pracował jako operator kamery w dziale Informacyjnym telewizji A1+. W 2009 i 2011 roku otrzymał stypendium polskiego MKiDN Gaude Polonia, w ramach którego ukończył kurs fabularny Studio Prób i kurs dokumentalny w Szkole Wajdy w Warszawie. W 2010 roku rozpoczął studia doktoranckie na Wydziale Grafiki ASP w Warszawie. Jest asystentem w Międzywydziałowym Studium Fotografii ASP w Gdańsku.

Filmografia

2014 Mleczny brat / Milky Brother (short)

2014 Pieśń pasterza / Shepherd’s Song (doc., short)

Twórcy

reżyseria Vahram Mkhitaryan
scenariusz Vahram Mkhitaryan, Aleksandra Majdzińska
zdjęcia Marcin Sauter
montaż Ziemowit Jaworski
dźwięk Marcin Cichoń, Agata Chodyra
obsada Lusine Avanesyan, Manuk Qishmishyan, Arthur Papikyan, Seyran Mkrtchyan, Zhasmen Ghazaryan, Ani Khudabashyan, Mariam Khudabashyan
producent Joanna Szymańska
produkcja Studio Munka – SFP, Wajda Studio, MX35, HY Picture
właściciel praw Wajda Studio
język Armenian