English

Ślina na pyskach

Stanisław Znojko, Michał Basiura
Saliva on Mouths
Polska 2014 / 3’11’’

Gniewny teledysk do buntowniczej piosenki. Kadry z tego filmu nie mogłyby się znaleźć na ckliwych widokówkach. Ślina na pyskach to ociekająca brudem, zapluta podróż na ciemną stronę miasta. Wymowa tekstu znajduje swój odpowiednik w surowym języku klipu. Gorzkie słowa rapowane w przejściach podziemnych i na tle oszpeconych przez graffiti murów nabierają zaskakującego autentyzmu.

Piotr Czerkawski

Michał Basiura

Rocznik ’88. Urodzony i wychowany we Wrocławiu. Krótko po osiągnięciu pełnoletności wyemigrował za małą wodę, by zdobyć fundusze ma rozwijanie swoich rozlicznych zainteresowań. Zajmuje się głównie fotografią i grafiką. Po realizacji planu powrócił do Polski, by tutaj poszerzać swoje artystyczne spectrum. W wolnych chwilach daje się poznać jako entuzjasta deskowrotki, miłośnik pięściarstwa podwórkowego oraz gitarzysta w progresywno-czilloutowej kapeli Zboże w Worze.

Filmografia

2014 EL BSR 25th B-Day Trip (short)

2014 Ślina na pyskach / Saliva on Mouths (short)

Stanisław Znojko

Staisław Znojko vel Stanley Ipkiss. Rocznik 1987. Rodowity wrocławianin. Fotograf, operator, zajawkowicz, entuzjasta pięknego obrazka. Silnie związany z Imaga.pl. Za największe osiągnięcie uważa możliwość obcowania z ekipą, która w razie potrzeby staje na głowie, wspiera się wzajemnie i pomaga przetrwać bezsenne noce, spędzone na obróbce dóbr dygitalnych.

Filmografia

2014 Ślina na pyskach / Saliva on Mouths (short)

Artykuły o filmie

Oficjalna strona na Facebooku

Twórcy

reżyseria Stanisław Znojko, Michał Basiura
scenariusz Stanisław Znojko, Michał „El basurerrro” Basiura, Agata Grymuza
zdjęcia Stanisław Znojko, Gabriela Orłowska
montaż Michał „El basurerrro” Basiura
muzyka Mam Na Imię Aleksander
obsada Aleksander Uchto
producent Bubble Gum Media Group
właściciel praw Stanisław Znojko
źródło kopii Stanisław Znojko
barwa cz.-b.