English
zaloguj / zarejestruj

En2ak – Pope’s Sinister Laugh

Kurkot Kollektiv (Monika Kotecka i Karolina Poryzała)
Polska 2013 / 3’42’’

Trening młodych adeptek woltyżerki przedstawiony jako demonstracja wdzięku, harmonii i akrobatycznej zwinności. Piękno zespołowego działania nie przeszkadza dziewczynom w zaznaczeniu własnej indywidualności, a ich wrażliwość doskonale sprawdza się we współpracy z wierzchowcami. Co jednak najważniejsze, płynne ruchy zawodniczek współgrają z hipnotyzującymi brzmieniami grupy En2ak.

Piotr Czerkawski

Kurkot Kollektiv (Monika Kotecka i Karolina Poryzała)

Kurkot Kollektiv to duet wrocławskich artystek Moniki Koteckiej i Karoliny Poryzały. Zajmują się produkcją filmów, reklam i teledysków. Ich prace można zobaczyć na stronie kurkot.tumblr.com.

Monika Kotecka

Urodzona w 1981 roku. Operatorka i fotografka. Zanim zajęła się filmem, studiowała nauki społeczne na Uniwersytecie Wrocławskim i fotografię w Europejskiej Akademii Fotografii. Kolejnym etapem były studia w PWSFTviT na Wydziale Operatorskim, który ukończyła w 2009 roku z wyróżnieniem.
 W trakcie studiów zrealizowała wiele krótkich filmów pokazywanych na festiwalach w kraju i za granicą. W 2011 roku była nominowana do wrocławskiej nagrody Warto w kategorii Film.

Karolina Poryzała

Urodzona w 1978 roku. Fotografka i scenarzystka. Jako pierwsze studia wybrała zoologię na SGGW. Uczęszczała na kurs reżyserii filmowej do trzyletniego studium sztuk audiowizualnych. Ukończyła fotografię w Łódzkiej Szkole Filmowej i kurs scenariuszowy w Krakowskiej Szkole Scenariuszowej. Jej fotografie wystawiane były m.in. na międzynarodowym Festiwalu Fotografii w Łodzi.

Filmografia

2014 En2ak – Pope's Sinister Laugh (short)

2014 Sign – Coldair (short)

Twórcy

reżyseria Kurkot Kollektiv (Monika Kotecka i Karolina Poryzała)
scenariusz Kurkot Kollektiv (Monika Kotecka i Karolina Poryzała)
zdjęcia Kurkot Kollektiv (Monika Kotecka i Karolina Poryzała)
montaż Tomek Ciesielski
producent Before My Eyes
właściciel praw Marcin Grośkiewicz SEMPRE MUSICA
źródło kopii Before My Eyes - Przemysław Miękinia
barwa kolor