English

Super Duper Alice Cooper

Reginald Harkema, Scot McFadyen, Sam Dunn
Kanada 2014 / 86’

W każdym z nas tkwią dwie natury, które są w stanie wojny – takimi słowami rozpoczyna się dokument o Vincencie Furnierze, spokojnym synu pastora, którym na długie lata zawładnął jego własny Mr Hyde. Ten niepozorny chłopak już jako demoniczny Alice Cooper szybko stał się jednym z największych skandalistów w historii rock’n’rolla. Opowieść rozpoczyna się w latach 60., kiedy Vincent zostaje frontmanem niewielkiego zespołu składającego się z paczki dziwaków. Następnie przechodzi do lat 70., okresu jego wielkiej sławy i powolnego upadku, i kończy się na latach 80., czasie triumfalnego powrotu muzyka w stylistyce glam rocka. Twórcy zebrali mnóstwo materiałów archiwalnych, doprawili je animowanymi wstawkami, komentarzem samego artysty oraz jego bliskich, a także toną obłędnej muzyki, stwarzając fascynujący obraz walki Vincenta z Alice’em, toczonej o duszę utalentowanego chłopaka, którego życie zostało do cna przesycone bezkompromisowym rock’n’rollem.

Adam Horowski

Reginald Harkema

Urodził się w Burnaby w Kanadzie, ukończył produkcję filmową na University of British Columbia. Przede wszystkim jest cenionym montażystą, od czasu do czasu para się reżyserią oraz pisaniem scenariuszy. Otrzymał Wyróżnienie Specjalne Jury za film Małpia strategia przetrwania na MFF w Toronto w 2006 roku.

Wybrana filmografia

2001 A Girl Is a Girl

2004 Better Off in Bed (doc.)

2006 Małpia strategia przetrwania / Monkey Warfare

2009 Leslie, My Name Is Evil

2014 Super Duper Alice Cooper (doc.)

Scot McFadyen

Urodził się w Ontario w Kanadzie. Reżyseruje i produkuje dokumenty muzyczne, głównie o hard rocku i heavy metalu. Wraz z Samem Dunnem prowadzi wytwórnię filmową Banger Films.

Wybrana filmografia

2005 Metal: A Headbanger’s Journey (doc.)

2008 Global Metal (doc.)

2009 Iron Maiden: Flight 666 (doc.)

2010 Rush: Beyond the Lighted Stage (doc.)

2014 Super Duper Alice Cooper (doc.)

Sam Dunn

Urodził się w 1974 roku w Ontario w Kanadzie, z wykształcenia jest antropologiem. Wraz ze Scotem McFadyenem prowadzi wytwórnię filmową Banger Films. Reżyseruje i produkuje dokumenty muzyczne związane głównie z tematyką hard rocka i heavy metalu. W wolnych chwilach gra na basie.

Wybrana filmografia

2005 Metal: A Headbanger’s Journey (doc.)

2008 Global Metal (doc.)

2009 Iron Maiden: Flight 666 (doc.)

2010 Rush: Beyond the Lighted Stage (doc.)

2014 Super Duper Alice Cooper (doc.)

Artykuły o filmie

Strona oficjalna

Twórcy

reżyseria Reginald Harkema, Scot McFadyen, Sam Dunn
scenariusz Reginald Harkema, Scot McFadyen, Sam Dunn
montaż Alex Shuper, Reginald Harkema
dźwięk David Rose
producent Scot McFadyen, Sam Dunn
produkcja Banger Films
właściciel praw Banger Films
język angielski