English

IP Group | dIP (Deconstructing Identity Paradigm)

JAKUB LECH [IP], BOGUMIŁ MISALA [IP]

W trakcie muzycznej odsłony 13. MFF T-Mobile Nowe Horyzonty Jakub Lech i Bogumił Misala z  IP Group zaprezentują nowy projekt audio-wizualny, którego premiera odbyła się w maju tego roku w ramach 15 edycji WRO Media Art Biennale. Druga odsłona projektu „dIP” będzie miała miejsce w Arsenale – Klubie Festiwalowym 25 lipca.

„dIP” to audiowizualny koncert, który określić można jako spotkanie minimalistycznego video-artu z eksperymentalną muzyką elektroniczną. Dźwięki, powstałe przy użyciu generatora słów i syntezatora mowy oraz fragmenty obrazów zostaną podczas koncertu przetworzone, zmiksowane i zsynchronizowane. Efektem będzie laboratorium psychicznych i zmysłowych bodźców, generowanych na żywo. 

 Identity Problem Group (IP Group) to interdyscyplinarny kolektyw artystyczny, łączący sztuki wizualne i performatywne oraz dramaturgię z architekturą, wideo- i soundartem.  Twórcy poruszają się w obszarze improwizacji, performance art, instalacji multimedialnych oraz filmu. Skupiają się na procesie twórczym, wyrażanym w działaniach laboratoryjnych i kreacji artystycznej. Oprócz Jakuba Lecha i Bogumiła Misali, IP Group tworzą: Piotr Choromański, Anka Herbut i Łukasz Twarkowski.