English

Mirror Code | Live act

Mirror Code to projekt stawiający na autorskie kompozycje i występy na żywo. Muzyka Mirror Code to fuzja dubstepu, jungle i chilloutowych przestrzeni w towarzystwie wokalu oraz „żywych” instrumentów wplatających około-jazzowe improwizacje.

Skład grupy:

Marzena Słowik (wokal) - nieograniczająca się do jednego gatunku, czerpiąca inspiracje od jazzu przez soul, szeroko pojętą muzykę elektroniczną, a na rdzennych brzmieniach Etno kończąc.

Michał „Drzymek” Drzymkowski (trąbka, gitara elektryczna, klawisze) - wcześniej związany m.in. z: Nu Place, Stereo3, Zebra. Inspirujący się przeróżną muzyką - począwszy od jego ulubionej grupy Deftones poprzez współczesną elektronik, aż po jazz'owych guru takich jak Miles Davis, Chet Baker, Erik Truffaz, Christian Scott i wielu innych. Sylwester „Vester” Golachowski (elektronika, efekty, saksofon altowy) - dj z wieloletnim doświadczeniem oraz maniak muzycznych technologii. Po długotrwałej eksploracji różnych elektronicznych stylów od kilku lat pochłonął go dubstep, co zaowocowało m.in. powstaniem kolektywu My Head is Dubby. Chęć rozwoju i dalszych poszukiwań skłoniła go do produkcji i grania live, dzięki którym może spełniać się w projekcie Mirror Code.

Rozległe i zarazem odległe muzyczne fascynacje członków grupy wpływające na powstanie oryginalnej sonicznej mikstury oraz wyzwanie, jakiemu starają się stawić czoła przy zaprezentowaniu swojej muzyki w warunkach „na żywo” powodują, że Mirror Code jest projektem wartym sprawdzenia przez każdego poszukiwacza świeżych brzmień.

Dotychczas jako DubHeads (bez wokalistki) oraz jako Mirror Code gościli m.in. na: Boogie Brain2010, Slot Art Festival, Kluby: Plan B, Alibi, Melin Cafe, Kosmos, Puzzle.

http://www.facebook.com/MirrorCode
https://soundcloud.com/mirrorcode
http://www.youtube.com/watch?v=NzxA2TuiZWk
http://www.youtube.com/watch?v=bKpD64dBX78