English
zaloguj / zarejestruj

Muzykanci II

Agata Biskup, Przemek Czepurko
Musicians II
Polska 2013 / 17’

Nawiązująca do Muzykantów Kazimierza Karabasza filmowa relacja z pracy grupy ludzi, którzy poprzez wspólne muzykowanie przechodzą od działań osadzonych w codziennej rutynie do partycypacji w procesie twórczym. Teraz każdy z uczestników musi odnaleźć się w nowej roli – zagrać na instrumencie, którego nigdy wcześniej nie miał w ręku. Próba konfrontacji formuły filmowego remake’u z dynamiką twórczego współdziałania.

Agata Biskup

Urodziła się w 1982 roku. Absolwentka malarstwa krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Artystka wizualna, która w swych pracach wykorzystuje zróżnicowane techniki, takie jak malarstwo, instalacje site specific, działania w przestrzeni publicznej, wideo, film, druk.

Filmografia

2013 Muzykanci II / Musicians II (co-dir., doc., short)

Przemek Czepurko

Urodził się w 1978 roku. Absolwent krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Twórca obiektów, filmów wideo, instalacji, projektów site specific, malarz i rysownik. Jego działania artystyczne lokują się na krawędziach dyscyplin, oscylują wokół wątków katastrofy i niepowodzenia – rozumianych w kategoriach rytuału.

Filmografia

2013 Muzykanci II / Musicians II (co-dir., doc., short)

Twórcy

reżyseria Agata Biskup, Przemek Czepurko
scenariusz Agata Biskup, Przemek Czepurko
zdjęcia Michał Sosna, Piotr Pawlus
montaż Agnieszka Kowalczyk
dźwięk Igor Kłaczyński, Jan Rey
obsada Anna Bargiel, Agata Biskup, Mariusz Czachorowski, Przemek Czepurko, Marcin Drewniak, Darek Gałek, Maciej Guzik, Alan Kwaśnik, Cecylia Malik, Piotr Spytkowski, Cezary Tomaszewski
producent Galeria Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki, Agata Biskup, Przemek Czepurko
produkcja Agata Biskup, Przemek Czepurko, Anna Bargiel
właściciel praw Galeria Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki, Agata Biskup, Przemek Czepurko
język polski
barwa kolor