English
zaloguj / zarejestruj

Osiemnastka

Marta Prus
Eighteenth Birthday
Polska 2012 / 20’

Wychowanka Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Łodzi skończyła właśnie 18 lat i może opuścić uporządkowany świat placówki. Po kilkuletniej resocjalizacji wraca do rzeczywistości, którą zostawiła, a jej dawne marzenia zderzają się z twardymi realiami – bratem, który usiłuje radzić sobie sam w życiu, wiecznie nieobecną matką i domem, w którym zimno jest najmniejszym z problemów. Na razie desperacko marzy o imprezie z okazji 18. urodzin.

nagrody

Łodzią po Wiśle 2012 – Special Mention of Planete Doc Film Festival Director; Koszalin Young and Cinema Debut FF 2012 – Special Mention

Marta Prus

Urodziła się w 1987 roku w Warszawie. Od 2009 roku jest studentką Wydziału Reżyserii Filmowej Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi, wcześniej była studentką historii sztuki na Uniwersytecie Warszawskim. Ukończyła roczny kurs dokumentalny Przedszkole filmowe w Szkole Wajdy. W dzieciństwie zawodniczka gimnastyki artystycznej w klubie IKS AWF Warszawa, później – tancerka studia taneczno-aktorskiego Hanny Kosiewicz.

Wybrana filmografia

2010 Vakha i Magomed / Vakha and Magomed (doc., short)

2012 I nic dookoła / And Nothing Around (doc., short)

2012 Osiemnastka / Eighteenth Birthday (doc., short)

Twórcy

reżyseria Marta Prus
scenariusz Marta Prus
zdjęcia Przemysław Brynkiewicz
montaż Cecylia Pacura
muzyka Husky Rescue
producent Tatiana Wasilewska
produkcja PWSFTViT
właściciel praw PWSFTViT
język polski
barwa kolor