English
zaloguj / zarejestruj

Sceny sprzed

Aleksandra Maciuszek
Previous Scenes / Escenas previas
Cuba, Polska 2012 / 28’

W starym, pełnym wspomnień domu starszy mężczyzna próbuje opiekować się zarówno swoim wnukiem, jak i sobą. Lekarze zdiagnozowali u niego nieuleczalną chorobę płuc, a za całą terapię służy balonik i leki przeciwbólowe. Tymczasem toczy się zwyczaje życie, malec domaga się uwagi, a jego matka usiłuje zrobić porządki. Poruszająca próba uchwycenia procesu odchodzenia, który wkrada się w codzienne życie kubańskiej rodziny.

nagrody

Krakow FF 2013 – Silver Dragon for the Director of the Best Short Documentary; Film Vision du Réel FF 2013 – Best Film of the First Steps Section, Prix du Jeune Public; Havana IFF 2012 – Best Film on Latin America (Made by a Non-Latinamercian Orgin Director)

Aleksandra Maciuszek

Urodziła się w 1984 roku w Krakowie. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim i reżyserii filmów dokumentalnych w Escuela Internacional de Cine y Televisión de San Antonio de los Baños. Przed podjęciem studiów filmowych pracowała w organizacjach pozarządowych i instytucjach kulturalnych w Polsce, Hiszpanii i Meksyku, gdzie zajmowała się prawami człowieka i wielokulturowością. Ma na swoim koncie kilka dokumentalnych etiud krótkometrażowych. Sceny sprzed to jej film dyplomowy.

Filmografia

2012 Sceny sprzed / Escenas previas / Previous Scenes (doc., short)

Twórcy

reżyseria Aleksandra Maciuszek
scenariusz Aleksandra Maciuszek
zdjęcia Javier Labrador Deulafeu
montaż Lorenzo Mora Salazar
dźwięk Salomé Róman, Raymel Casamayor Bello
obsada Enrique González, Reina González, Margot González
producent Kenia Salas Laborde
produkcja Escuela Internacional de Cine y TV de San Antonio de los Baños
właściciel praw Escuela Internacional de Cine y TV de San Antonio de los Baños
język hiszpański
barwa kolor