English

Kalakala

Khavn De La Cruz
Filipiny 2012 / 70’
Film z muzyką na żywo

Podczas 12. edycji MFF T-Mobile Nowe Horyzonty prócz nocnych koncertów w klubie festiwalowym dobra muzyka zagości również w salach kinowych. Wydarzeniem będzie występ grupy pod przewodnictwem Khavna De La Cruza z udziałem innego znanego filipińskiego twórcy – Lava Diaza. Cruz, wokalista, pianista i reżyser w jednej osobie, zaprezentuje improwizację do swojego najnowszego filmu. Autor ten, ilustrując muzyką swoje filmowe dzieła, czerpie z całej palety motywów, dzięki czemu można usłyszeć zarówno nastrojowe utwory, jak i ciężkie brzmienia. Film Kalakala ma charakter eksperymentu przedstawiającego tytułowe filipińskie miasto doszczętnie zniszczone przez tajfun i powódź. Mężczyzna z tajemniczym zawiniątkiem przemierza ten zapomniany krajobraz. We Wrocławiu będzie miała miejsce polska premiera filmu okraszona oryginalną muzyką na żywo.

Khavn De La Cruz

Właściwie: Khavn Nicolas De La Cruz, często podpisuje się po prostu: Khavn. Urodzony w 1973 roku w Manilii twórca o nieposkromionej żądzy przekraczania granic i eksplorowania zakazanych terenów. Jest najpłodniejszym reżyserem na Filipinach, a może i na całym świecie. Jego zerobudżetowe filmy produkowane są przez jego własną firmę Filmless Films. Od 2002 roku jest dyrektorem .MOV International Digital Film Festival. Poza tym jest kompozytorem, poetą, pianistą i liderem zespołu muzycznego, w którego skład wchodzą inni filipińscy reżyserzy. Ma na koncie ponad 30 filmów, kilka albumów i rock operę.

Wybrana filmografia

2006 Rugby Boyz (short)

2008 Ultimo: Distintas maneras a matar un heroe nacional / Ultimo: Different Ways of Killing a National Hero (short)

2009 Literature (short)

2010 Son of God (doc.)

2010 Zombie Mariachi (short)

2010 Mondomanila

2012 Pusong wazak! Isa na namang kwento ng pag-ibig sa pagitan ng isang kriminal at isang puta / Ruined Heart! Another Love Story Between a Criminal and a Whore (short)

2012 Kalakala

Twórcy

reżyseria Khavn De La Cruz
scenariusz Khavn De La Cruz
zdjęcia Albert Banzon, Jet Leyco
montaż Lawrence S. Ang
obsada Paul Magasine, Sharon Mae Casiño
producent Khavn De La Cruz
produkcja Kamias Road
właściciel praw Filmless Films
język filipiński
barwa kolor