English

The Lollipops

29 lipca, piątek, godz. 20:30

The Lollipops to przypomnienie o garażowych zespołach z lat `60. Grupa pokazuje, czym były piosenki, dopóki nie wymyślono muzyki pop. Gęsta ściana gitarowego brudu, pulsująca sekcja i wokal Kasi Staszko to znak rozpoznawczy zespołu. Może to tęsknota za amerykańskimi bezdrożami i plażami w Kalifornii sprawiają, że grupa prezentuje się tak autentycznie, szczególnie na koncertach w zadymionych klubach. Zespół otwarcie przyznaje, że lubi grać głośno, bo wtedy szczególnie uwidacznia się specyficzne połączenie głębokiego pogłosu gitar i melodyjnych piosenek. The Lollipops to także echo psychodeli i noise`owych wybryków sceny nowojorskiej.

Grupa ma na swoim koncie występy w klubach w całym kraju, a także na Festiwalu HEINEKEN Open`er 2010 w Gdyni. Punktem zwrotnym w karierze zespołu był występ na "Dniach Białej Flagi" w toruńskiej Odnowie, gdzie zespół poznał producenta Leszka BIOLIKA. Efektem tej znajomości był singiel "Good Girl", który spotkał się z ciepłym przyjęciem na Liście Przebojów "Trójki", utrzymując się na niej przez 10 tygodni. Grupa dwukrotnie gościła na antenie "Trójki" w programie "Offensywa" w ramach koncertów "na żywo" ze studia im. Agnieszki Osieckiej.

O zespole pisała także prasa ogólnokrajowa, w tym "MACHINA", a także liczne wydania internetowe. We wrześniu 2010 r. The Lollipops zdobyli główną nagrodę na Festiwalu Gramy w Szczecinie.

Koncerty zespołów odkrytych w trakcie konkursu Zrób Głośniej! organizowanego przez portal T-Mobile Music. Zrób głośniej! to odkręcony na full wzmacniacz karier dla wszystkich, którzy są gotowi wypłynąć z piwnic i garaży na szersze wody. Organizatorzy nie szukają zręcznych imitatorów, Królów Karaoke, ale artystów, którzy mówią własnym głosem. Więcej informacji na: http://www.t-mobile-music.pl/