English

Bug Klinik

Muzyka taneczna niejedne ma imię. Podczas gdy w zaprojektowanych przez najmodniejszych designerów, modnych klubach, eleganccy imprezowicze bujają się do house'owych rytmów, mroczne piwnice i opustoszałe, pofabryczne hale zapełnia beatowo-basowa partyzantka. Niskie częstotliwości wprawiają ściany w drżenie, a połamane rytmy dyktują kroki - nurzajacym się w niezależności - brzmieniowym rewolucjonistom. Dubstep, breakcore i progresywna elektronika dają dźwiękowy wgląd w przyszłość. Na poszukiwaniu owych futurystycznych tonów, od lat skupia się belgijska oficyna Bug Klinik i jej bezkompromisowi reprezentanci: Skip, X&tric i Red Eyes.

21 lipca, czwartek, godz. 22:00
Scena T-Mobile Music w Arsenale

Skip

Skip jest belgijskim artystą muzyki elektronicznej i plastykiem pochodzącym z Gent w Belgii. Jego muzyka zawiera w sobie mieszankę muzyki IDM, drill'n bass, elektroniki, chiptune i ambientu. Wszystko to owinięte jest często nostalgicznymi lub zabawnymi melodiami połączonymi z szybkimi eksperymentalnymi bitami, załamaniami oraz innymi metodami uderzeń.

Jego utwory, publikacje i występy podcast rozprzestrzeniały się po całym świecie od 2008. Skip wydaje się mieć swój sposób na przekształcanie niewielkich dźwięków w duże, zmieniając małe mikro-próbki, syntezowane trzaski, brzęki i krople w intrygujące złożone bity i tekstury, a przez te fachowo utkane rytmy przebijają piękne melodie wznoszące się od lekkich i przyjemnych do ciężkich.

Od niedawna, wraz z wydaniem swojego nowego projektu jako Sk'p, zaczął odchodzić od kolorowych, radosnych miejsc do mroczniejszych, bardziej introspekcyjnych terytoriów, ukazując swoją zupełnie nową stronę, której jeszcze nie mieliśmy okazji poznać. Dziesięć utworów z płyty LP "Unmute Your Journey" poprowadzi nas przez fascynujący mikro-świat, w którym usłyszymy dźwięki ameby i nano-zarodników, czyniąc z tego epicką podróż poprzez rozległe krajobrazy drobnoustrojów, które z perspektywy czasu, mogłyby się zmieścić na czubku palca.

Red Eyes

Początkowo założony jako zespół muzyki elektronicznej z gościnnymi wokalistami, po jakimś czasie duet zdecydował się skierować swoją muzykę na inne tory. Biorąc pod uwagę szczególne zamiłowanie do muzyki powiązanej z dubtep, nie trzeba było długo czekać, zanim znajdą swój nowy styl. Jako że ich nadchodzącymi wydaniami zajęły się takie wytwórnie jak Phantom Hertz (USA) i Bug Klinik (Belgia), zaczynają tworzyć swoją muzykę poza ścianami studio. Obecnie grają w całej Europie, zyskując poparcie międzynarodowych dj-ów, producentów i czołowych przedstawicieli dubstepu i nie wykazują oznak spowalniania tempa. Oprócz tradycyjnych tanecznych uderzeń, w ich utworach można usłyszeć wiele wpływów elektronicznych oraz elementy muzyki house, hop-hop, drum'n'bass i elektroniki.

W rezultacie powstaje wszechstronny i unikatowy dźwięk Red Eyes.

X&TRICK

Belgijski X&trick rozpoczynał jako dj i organizator imprez. Był jednym z pierwszych dj-ów, którzy wprowadzili nowe style muzyczne takie jak breakcore, industrial, braindance, hardcore i drill'n'bassdo belgijskiej muzyki undergroundowej. Tymczasem jego główna impreza o nazwie "Dionizos" była znana jako pierwsza w Belgii, podczas której wiele z tych nowych stylów muzycznych ścierało się w jednym składzie. Sprawy potoczyły się szybko i wkrótce X&trick stał się znany jako jeden z najbardziej poszukiwanych belgijskich dj-ów. W tym czasie podróżował po całej Belgii, grając w niektórych legendarnych klubach underground i podczas imprez rave. W niedługim czasie jego pierwsze międzynarodowe występy stały się faktem. W tym czasie zaczął się również zajmować własnymi produkcjami i powstały jego pierwsze utwory.

Do 2003 impreza Dionizos zyskała miano legendarnej, przyciągając ponad tysiąc fanów rave, tak więc po 10 wspaniałych epizodach nastał czas na coś nowego… X&trick przeniósł się do Gent, gdzie utworzył "Bug Klinik", wciąż zajmując się organizowaniem imprez, ale tym razem z nową grupą pod nazwą "Bug Klinik Records". Dzięki temu powstało miejsce, do którego mógł ściągać wielu artystów I przyjaciół, których poznał w ciągu ostatnich lat. Wydano pierwszą płytę EP Yee-king'a, a w czerwcu 2004 pojawiło się pierwszasolowa płyta EPX&trick's "Forever". Ta debiutowa płyta EP została dobrze przyjęta przez międzynarodową prasę.

bilety normalne: 15 zł
bilety dla posiadaczy karnetów festiwalowych: 0 zł