English

Searching For Calm

30 lipca, sobota, godz. 22:00
Arsenał Klub T-Mobile Music

Searching For Calm to skrzyżowanie hałasu i ciszy, eksplozja energii i emocji, niespodziewane połączenie melodii i zgiełku.

Muzyka grupy wymyka się łatwym porównaniom do jednego gatunku. Zespół celowo unika ślepego podążania za gotowymi rozwiązaniami, dodając do surowych dźwięków niekonwencjonalne rozwiązania rytmiczne i dużo melodii. Organiczne brzmienie inspirowane jest Stevem Albinim i zespołami Fugazi, Sonic Youth, niespokojnym Converge czy Dillinger Escape Plan i The Mars Volta.

To co w muzyce Searching For Calm najważniejsze, to ciągłe poszukiwanie, uciekanie od etykietek. Pochodzący z Sosnowca zespół stara się łączyć różne gatunki, nie dochowując wierności żadnemu z nich. To jeden z niewielu zespołów w Polsce, który w składzie ma dwóch basistów, jego członkowie wywodzą się ze sceny hardcore, inspirują się fusion jazzem i rockową melodią.

08.11.2010 odbyła się ogólnoświatowa premiera drugiego albumu, który zatytułowany został "Celestial Greetings". Wydawcą jest Mystic Records, wytwórnia zajmująca się takimi wykonawcami jak: Czesław Śpiewa, Behemot, Dick4Dick, czy Gaba Kulka. Album zmiksował Pedro Ferreira (The Darkness, Therapy?).

Searching For Calm:
Piotr Gruenpeter - bass
Bartosz Lichołap - drums
Michał Augustyn - guitar
Michał Maślak - vocal/guitar
Jakub Basek - bass

Koncerty zespołów odkrytych w trakcie konkursu Zrób Głośniej! organizowanego przez portal T-Mobile Music. Zrób głośniej! to odkręcony na full wzmacniacz karier dla wszystkich, którzy są gotowi wypłynąć z piwnic i garaży na szersze wody. Organizatorzy nie szukają zręcznych imitatorów, Królów Karaoke, ale artystów, którzy mówią własnym głosem. Więcej informacji na: www.t-mobile-music.pl


bilety normalne: 40 zł
bilety dla posiadaczy karnetów festiwalowych: 20 zł

bilet obejmuje wszystkie koncerty w Klubie 30 lipca