English

Baaba ft. Natalia Przybysz i Małgorzata Sarbak

Baaba ft. Natalia Przybysz & Małgorzata Sarbak

Autorski projekt Bartka Webera powstał z myślą o solowych eskapadach w świat elektronicznych eksperymentów. Szybko jednak inicjatorowi całego zamieszania, zabrakło rąk do pracy i z biegiem czasu jednoosobowy zespół, przemienił się w kwartet. Przemierzającej pogranicza jazzu i rocka, ekipie nadal nie obcy jest maksymalizm i z chęcią wchodzą oni we wszelkie kolaboracje. Po nagranej wspólnie z Gabą Kulką płycie z coverami Iron Maiden, do współpracy zaprosili znaną z duetu Sistars, Natu. Soulowy, ciepły wokal jednej z sióstr Przybysz w połączeniu z szalonymi pomysłami warszawiaków – z całą pewnością – zabrzmi niecodziennie. Muzycy zaprezentują własną interpretację ścieżki dźwiękowej Krzysztofa Komedy do parodystycznego filmu Romana Polańskiego „Nieustraszeni Pogromcy Wampirów”.

26 lipca, wtorek, godz. 23:30
Scena T-Mobile Music w Arsenale

Baaba to kwartet w składzie Weber/ Moretti / Zabrodzki / Duda. Powstała w roku 2000 z inicjatywy Bartosza Webera i po roku działalności kanapowej przerodziła się w regularnie koncertujący zespół zbierający świetne recenzje na festiwalach w Polsce oraz Europie. Już od 2002 roku grupa jest entuzjastycznie przyjmowana podczas koncertów w kraju. W 2003 roku powstał koncertowy bootleg "Warszawa - Gdansk", zaś w 2004 roku płyta z remiksami (Remixas Congas). Baaba koncertuje w Polsce i zagranicą (Anglia, Francja, Niemcy, Słowacja, Czechy, Rosja), zarówno w klubach, jak i podczas uznanych festiwali elektronicznych i jazzowych (Fertilizer Festival, SKIF Festival, Warsaw Summer Jazz Days, Astigmatic, Les Nuits Europeenes, Terra Polska, Unsound Festival, Off Festival).

W 2010 roku ukazała się nowa pływa zespołu pod tytułem "Disco Externo", zbierając świetne recenzje w polskiej prasie: "Na Disco Externo (…) dominują mistrzowsko poszatkowane rytmiczne loopy oraz popisowa żonglerka samplami partii żywych instrumentów." (Jacek Skolimowski, Dziennik) "Muzyka zespołu Bartosz Webera jest niezwykle precyzyjnie wykoncypowana, pełna frapujących brzmień, rozedrgana i barwna". (Filip Łobodziński, Newsweek). Baaba była też nominowana do nagrody "Mateusze" Programu III Polskiego Radia.

Podczas ostatniej odsłony festiwalu Unsound muzycy Baaba przedstawili swoją interpretację ścieżki dźwiękowej Krzysztofa Komedy do parodystycznego filmu Romana Polańskiego "Nieustraszeni pogromcy wampirów". Do muzyków Baaba dołączyli znana z zespołu Sistars wokalistka Natalia Przybysz oraz klawesynistka Małgorzata Sarbak.

Natalia Przybysz to współzałożycielka grupy muzycznej Sistars, w której występowała jako wokalistka R&B w latach 2001 - 2006. Z grupą Sistars nagrała dwa albumy studyjne Siła sióstr oraz A.E.I.O.U. Od 2008 roku występuje solo pod pseudonimem artystycznym Natu. W roku 2008 ukazał się jej debiutancki album Maupka Comes Home(we współpracy z producentem muzycznym Envee). Dwa lata później przy współpracy z Envee, Jurkiem Zagórskim i Dominikiem Trębskim wydała w wytwórni Mystic płytę "GRAM DUSZY".

Małgorzata Sarbak - klawesynistka, ukończyła z wyróżnieniem Akademię Muzyczną im. Fryderyka Chopina w Warszawie, studiowała w Bostonie, otrzymała szereg stypendiów na kursy mistrzowskie prowadzone przez H. Dreyfus, B. van Asperen, J. Van Imerseel, K. Haugsand, J. Ogg, M . van Delft, R. Hill , W. Kłosiewicz (Francja, Austria, Belgia, Niemcy, Włochy, Polska). Dokonała nagrań archiwalnych dla Polskiego Radia, które wytypowało ją do reprezentowania Polski na międzynarodowym konkursie EBU „New Talent” 2005 w Bratysławie. Jako solistka koncertowała i nagrywała z Orkiestrą Sinfonia Varsovia, Polską Orkiestrą Radiową, Orkiestrą Filharmonii Krakowskiej, Orkiestrą Filharmonii Łódzkiej podczas wielu festiwali w Polsce i za granicą (m.in. Nantes, Bilbao, Tokio, Berlin). Pracuje także przy spektaklach współpracując z Teatrem Wielkim - Operą Narodową („Tańczmy Bacha”), Teatrem Dramatycznym (muzyka do spektaklu „Daleko od Wichrowych Wzgórz”). Regularnie koncertuje także w warszawskich klubach promując swój instrument oraz repertuar nań stworzony w przestrzeniach i obszarach dla niego nietypowych.

bilety normalne: 40 zł
bilety dla posiadaczy karnetów festiwalowych: 20 zł

bilet obejmuje wszystkie koncerty w Klubie 26 lipca