English
zaloguj / zarejestruj

Krajobraz nizinny z kołyską

Arkadiusz Biedrzycki
Plain Landscape with a Cradle
Polska 2009 / 15’

Portret alkoholika, który świadomie, z uporem niszczy swoje życie. Popęd śmierci, który kieruje samotnym sześćdziesięcioletnim mężczyzną z małej mazurskiej wioski, jest częścią siły drzemiącej w naturze – bezwzględnej i rządzącej się własnymi prawami. Pozbawiony komentarzy dokument, za sprawą sugestywnych zdjęć, unikalnego klimatu i bliskości z jaką autor towarzyszy bohaterowi, wymyka się pokusie taniego moralizatorstwa.

nagrody

Bartoszki Film Festival 2009 – wyróżnienie / Distinction, Lubelska Gala Filmu Niezależnego „Złote Mrówkojady” 2010 – nagroda za zdjęcia w Konkursie Etiud Studenckich / Student Short Film Cinematography Prize, MFF Zoom-Zbliżenia 2010 – Nagroda Specjalna / Special Prize

Arkadiusz Biedrzycki

Urodził się w 1980 r., student reżyserii Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach i filmoznawstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim. Absolwent Laboratorium Scenariuszowego. Recenzent filmowy, scenarzysta. Uczestnik programu Passion to Market będącego wspólną inicjatywą szkół filmowych z Łodzi, Londynu i Paryża.

Filmografia

2009 Krajobraz nizinny z kołyską / Plain Landscape with a Cradle (doc., short film)

2009 Gościem u siebie ( doc.)

2008 Utopia u pani Lidki (doc.)

Twórcy

reżyseria Arkadiusz Biedrzycki
scenariusz Arkadiusz Biedrzycki
zdjęcia Paweł Chorzępa
producent Ewa Jastrzębska, Natalia Koszałka
produkcja Stowarzyszenie Filmowców Polskich, Studio "Młodzi i film" im. A. Munka, TVP S.A.
źródło kopii Stowarzyszenie Filmowców Polskich, „Studio Młodzi i film” im. A. Munka
język polska
barwa kolor