English

Małe Instrumenty i Pierre Bastien

Małe Instrumenty and Pierre Bastien

Wspólny projekt artystów : Pierra Bastiena, Małych Instrumentów i Piotra Welka zakłada niecodzienne połączenie bliskich sobie stylistyk. Przygotowany repertuar muzyczny to koncertowa premiera wspólnego ujęcia wybranych kompozycji Pierra Bastien i grupy Małe Instrumenty, łączonych również z zespołową improwizacją oraz graficzną animacją.

Będziemy mogli zobaczyć w akcji niepowtarzalną mechaniczną orkiestrę Bastiena w towarzystwie małych instrumentów, zabawek, zaskakujących przedmiotów niewielkich rozmiarów wydających dźwieki.To wszystko zilustrowane ekspresyjnym obrazem, miksującym spojrzenie kamery na detale sceniczne z abstrakcyjnymi formami graficznymi.

Pierre Bastien to multiinstrumentalista, który niegdyś komponował dla teatrów tańca oraz grał z Pascalem Comelade by w efekcie samemu tworzyć muzykę oraz niezbędne do jej powstania instrumentarium. W końcu skoncentrował się na rozwoju swojej pasji jaką jest tworzenie muzyki przy pomocy konstruowanych przez siebie maszynerii muzycznych. Pierre Bastien skupił swoje działania na solowych performance, instalacjach dźwiękowych. Współpracował z takimi artystami jak Pierrick Sorin, Karel Doing, Jean Weinfield, Robert Wyatt czy Issey Miyake.

"Małe Instrumenty"- to zespół muzyczny który koncentruje swoje poszukiwania dźwiękowe w sferze małych instrumentów, zabawek, przeszkadzajek, wszystkich możliwych przedmiotów wydających dźwięki. Spectrum doświadczeń muzycznych zespołu jest ogromne. Prowadzi przez kompozycje muzyki współczesnej poprzez muzyczną ilustracje filmów, filmów animowanych, filmów dla dzieci aż do eksperymentów dźwiękowych i muzyki improwizowanej. Współpracował z artystami takimi jak Mariusz "Wilk" Wilczyński, Alexander Sroczyński, Katarzyna Adamik, Jerzy Armata. Założycielem i pomysłodawcą zespołu jest Paweł Romańczuk, który zgromadził wokól siebie muzyków: Marcin Ożóg, Maciek Markowski, Tomasz Orszulak, Jędrek Kuziela i Maciek Bączyk.

Piotr Welk - Wybitny artysta grafik, Absolwent Warszawskiej ASP, dyplom obronił w Pracowni prof. Waldemara Świerzego. Obecnie jest asystentem w Pracowni Multimedialnej Kreacji Artystycznej prof. Stanisława Wieczorka.
Pracuje przy pomocy komputera. By pozostać niezależnym unika gotowych rozwiązań. Uczy się, jak poszerzać możliwości realizacji swoich pomysłów, szuka połączenia doświadczeń zaczerpniętych z projektowania i grafiki, z innymi dziedzinami. Piszę proste programy oparte o zdarzenia losowe, szuka prostych algorytmów, które mogłyby budować skomplikowane i niepowtarzalne formy. Jego idee to matematyczne wzory, które przybrały postać graficzną. Muzycznie współpracował m.in z Natem Wolley.