English
zaloguj / zarejestruj

Aktor Martinez

Mike Ott, Nathan Silver
Actor Martinez
USA 2016 / 75’

Arthur Martinez jest technikiem komputerowym i jednocześnie bezrobotnym aktorem. Choć nie brak mu zapału i ambicji, telefon od agentów stale milczy. Arthur nie zniechęca się jednak, tylko zatrudnia dwóch reżyserów (Mike Ott i Nathan Silver) by nakręcili film… o nim samym. Szybko okazuje się, że prawdziwe życie bohatera nie jest aż tak fascynujące, jak mogło się wydawać. Reżyserzy podejmują więc szereg dramatycznych decyzji, by to zmienić. Wprowadzają więc na plan wybraną w kastingu dziewczynę Arthura, a dzięki wnikliwym pytaniom dowiadują się o nim wielu intymnych szczegółów. Kiedy wszystko wydaje się układać, granica między fikcją a rzeczywistością zaciera się, Arthurem zaczyna mieć wątpliwości i stara się desperacko wymknąć reżyserom. Recenzent „New Yorkera” określił film Otta i Silvera mianem połączenia inteligencji z rzemiosłem, narracyjnej sprawności z intuicją. Ott i Silver, stali bywalcy American Film Festivalu we Wrocławiu, w 2015 roku właśnie z tym projektem brali udział w programie US in Progress. Ukończony film miał swoją światową premierę na MFF w Rotterdamie, a amerykańską – na festiwalu Tribeca.

Magdalena Maksimiuk

Nathan Silver

Ukończył prestiżową Tisch School of the Arts. Swój debiutancki krótki metraż Anecdote pokazał na festiwalu Slamdance. Jego najnowsze filmy, Czas niepewności i Stinking Heaven, były prezentowane m.in. na AFF we Wrocławiu. Na planie uwielbia improwizować, angażować nieprofesjonalnych aktorów, mieszać gatunki. Inspirują go powieści Dostojewskiego, kino Mike’a Leigh, Érica Rohmera i Andrzeja Żuławskiego. „Filmmaker Magazine” uznał go za jednego z najciekawszych amerykańskich niezależnych reżyserów młodego pokolenia. W 2014 i 2015 roku był gościem American Film Festivalu i uczestnikiem programu US in Progress.

Filmografia

2009 The Blind

2012 Exit Elena

2013 Soft In the Head

2014 Czas niepewności / Uncertain Terms

2015 Stinking Heaven

2016 Actor Martinez

Mike Ott

Ukończył studia filmowe w Kalifornijskim Instytucie Sztuki. Za drugi pełny metraż Littlerock zdobył nagrodę publiczności na AFI Fest i Independent Spirit Award w kategorii Someone to Watch. Jego najnowsze filmy, Pearblossom Hwy i Lake Los Angeles, były prezentowane m.in. na AFF we Wrocławiu. Ott wykłada reżyserię filmową na Uniwersytecie Południowej Kalifornii. W 2013 i 2014 roku był gościem American Film Festivalu, a w 2013 i 2015 roku uczestniczył w programie US in Progress.

Filmografia

2006 Analog Days

2010 Littlerock

2011 Kid Icarus (doc.)

2012 Pearblossom Hwy

2014 Lake Los Angeles

2015 Lancaster, Ca (short)

2016 Actor Martinez

2016 California Dreams

Artykuły o filmie

Strona oficjalna

Twórcy

reżyseria Mike Ott, Nathan Silver
scenariusz Nathan Silver, Mike Ott
zdjęcia Adam J. Minnick
montaż Adam Ginsberg
muzyka Paul Grimstad
obsada Arthur Martinez, Lindsay Burdge, Mike Ott, Nathan Silver, Kenneth Berba, Rae Radke
producent Katie Shapiro, Patrick Hackett, Britta Erickson
produkcja Mary Jane Films
właściciel praw Mary Jane Films
język angielski
barwa kolor