W tym przewodniku zebraliśmy odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania związane z online’ową odsłoną festiwalu. Jeśli nadal nie jesteś czegoś pewien/pewna, prosimy o kontakt: pomoc@nowehoryzonty.pl
Na festiwalu online Widzowie mogą korzystać z trzech rodzajów dostępu:
Filmy są dostępne bezpośrednio na festiwalowej platformie.
Sprzedaż karnetów oraz pojedynczych dostępów trwa od 12:00 8 września do 23:29 23 października.
Aby kupić karnet lub dostęp należy założyć konto w serwisie nowehoryzonty.pl lub zalogować się na już istniejące. Następnie należy zakupić karnet lub wybrać film i zakupić do niego pojedynczy dostęp. Pojedyncze dostępy można wykupić przez indeks filmów lub stronę wybranego filmu po kliknięciu w charakterystyczną ikonę.
Uwaga! Filmy online dostępne są wyłącznie na terytorium Polski (w przypadku oglądania na terenie UE/EOG – więcej informacji zamieszczamy poniżej). Filmy można oglądać tylko na jednym urządzeniu jednocześnie.
Karnety i standardowe dostępy są przeznaczone dla Widzów indywdualnych. Pedagogów i opiekunów zachęcamy do korzystania z festiwalowej oferty dla szkół, czyli dostępu dla klasy – dostępu do jednego filmu z repertuaru festiwalu online, w cenie 39 zł, niezależnie od liczby uczestników w grupie. Seanse filmowe można uzupełnić tworzonymi specjalnie na potrzeby festiwalu materiałami dodatkowymi: warsztatami kreatywnymi, zapowiedziami oraz rozmowami z twórcami.
Więcej informacji oraz rezerwacje seansów grupowych: rezerwacjegrupowe@nowehoryzonty.pl
Festiwalowe filmy online będą dostępne od godz. 12:00 6 października do godz. 23:59 23 października 2022 roku. Filmy można oglądać w dowolnym momencie trwania festiwalu online.
Pule dostępów do niektórych filmów są limitowane – prosimy zwracać uwagę na oznaczenia na stronie każdego tytułu. Po wyczerpaniu puli dostępów, nie będzie możliwości odtworzenia filmu.
Od momentu kliknięcia w ikonę „oglądaj” jest 48 godzin na obejrzenie filmu. Ostatni seans można rozpocząć najpóźniej 23 października o godz. 23:59 (czyli nacisnąć ikonę odtwarzania – inaczej dostęp nie zostanie aktywowany), wówczas również pozostanie 48 godzin na dokończenie pokazu.
Karnety dają dostęp do wszystkich tytułów z programu festiwalu online. Posiadacze karnetów mogą oglądać filmy wielokrotnie, bez ograniczeń czasowych. Karnety nie dają dostępu do katalogu całorocznej platformy NHvod ani nie uprawniają do odbioru biletów na festiwal stacjonarny.
Festiwalowe karnety nie łączą się z ofertą Nowych Horyzontów VOD – korzystając z nich można oglądać tylko filmy z programu 9. MFF Kino Dzieci.
Filmy dostępne są na terytorium Polski. Jednak zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego 2017/1128 użytkownicy mieszkający w Polsce na stałe, a przebywający na terenie UE lub EOG tymczasowo mogą także oglądać treści, do których dostęp zakupili przebywając na terytorium Polski. Prosimy po zakupie dostępu o maila na pomoc@nowehoryzonty.pl. Po zweryfikowaniu warunków, odblokujemy dostęp.
Materiały dodatkowe towarzyszące filmom (warsztaty kreatywne, zapowiedzi oraz rozmowy z twórcami) są dostępne nieodpłatnie, po zalogowaniu na stronie festiwalu. Wszystkie materiały dodatkowe (w tym do filmów dostępnych wyłącznie na pokazach kinowych oraz tytułów z poprzedniej edycji festiwalu) znajdują się również na naszym kanale YouTube oraz stronie kinodzieci.pl.
Większość filmów jest dostępna z dubbingiem lub lektorem. Na stronie każdego filmu można znaleźć dokładną informację na temat wersji językowej.
Filmy są dostępne z obrazem w jakości full HD (1080p) oraz dźwiękiem stereo (2.0) lub przestrzennym (5.1). Do poprawnego odtworzenia filmu w najwyższej rozdzielczości, wymagane jest połączenie z siecią internetową o rzeczywistej przepustowości min. 6,5 Mb/s.
W przypadku kłopotów technicznych prosimy o kontakt z naszym działem pomocy: pomoc@nowehoryzonty.pl
Urządzenie musi mieć zainstalowany system operacyjny:
przeglądarkę internetową:
oraz połączenie z siecią internetową o rzeczywistej przepustowości:
Jeśli chcą Państwo oglądać na ekranie telewizora, zachęcamy do skorzystania z przesłania projekcji przez Chromecast lub AppleTV z AirPlay2 albo podpięcia komputera do telewizora za pomocą kabla HDMI.
Na MacBookach zachęcamy do korzystania z przeglądarek Chrome i Firefox.