|
|
The 1000 Eyes of Dr. Maddin | |
Yves Montmayeur / Francja, USA 2015 / 65’ |
|
|
Natalia Siwicka / Polska 2016 / 16’ | |
Pokazywany w Polskie Filmy Krótkometrażowe - zestaw 6 razem z: | |
Dokument / 7’ | |
Trzy rozmowy o życiu / 25’ | |
Ciało obce / 7’ | |
Chryzantemy / 30’ |
|
|
4 Months, 3 Weeks and 2 Days / 4 luni, 3 săptămâni și 2 zile | |
Cristian Mungiu / Rumunia 2007 / 113’ |
|
|
7 Sheep | |
Wiktoria Szymańska, Martin Boege / Polska, Dania, Meksyk, Wielka Brytania 2015 / 22’ | |
Pokazywany w Polskie Filmy Krótkometrażowe - zestaw 1 razem z: | |
Nie trać głowy / 4’ | |
Polonez / 16’ | |
Dzień babci / 30’ | |
Nauka / 19’ |
|
|
Abu Ammar is Coming / Abu Ammar Is Coming | |
Naeem Mohaiemen / Bangladesz, Liban, Wielka Brytania 2016 / 6’ | |
Pokazywany w Europejskie Filmy Krótkometrażowe - zestaw 6 razem z: | |
Konie rotmistrza / Die Pferde des Rittmeisters / 10’ | |
Vintage Print / 13’ | |
Z korzeniami / Pulling Up Roots / 8’ | |
Ktokolwiek / Personne / 15’ | |
Cześć Mabuse / Hallo Mabuse / 5’ | |
Ballada o żabie / Balada de um Batráquio / 11’ |
|
|
Adaptation | |
Bartosz Kruhlik / Polska 2016 / 25’ | |
Pokazywany w Polskie Filmy Krótkometrażowe - zestaw 3 razem z: | |
Więzi / 18’ | |
Łańcuszki / 8’ | |
Dom / 27’ | |
Arkansas / 18’ |
|
|
Ana, Three Minutes / Ana, tres minutos | |
Víctor Erice / Hiszpania 2011 / 3’ | |
Pokazywany w Victor Erice zestaw filmów krótkich razem z: | |
Narodziny / Alumbramiento / 12’ | |
La morte rouge / 33’ | |
Wybite okna / Vidros partidos / 35’ |
|
|
Hipnotyzer | |
Anna Biller / USA 2001 / 45’ | |
Trzy wersje mnie jako królowej | |
Anna Biller / USA 1994 / 26’ | |
Wizyta inkuba | |
Anna Biller / USA 2001 / 27’ | |
Trzecie Oko: Anna Biller |
|
|
Apocalypse | |
Justyna Mytnik / Polska 2016 / 14’ | |
Pokazywany w Polskie Filmy Krótkometrażowe - zestaw 2 razem z: | |
Dół / 30’ | |
Mirrors / 3’ | |
Gyros Dance / 15’ | |
Ostatni sezon / 13’ | |
Czarnowidzka / 26’ |
|
|
Argentina / Zonda: folclore argentino | |
Carlos Saura / Argentyna, Hiszpania, Francja 2015 / 85’ |
|
|
Sebastian Drożak / Polska 2015 / 18’ | |
Pokazywany w Polskie Filmy Krótkometrażowe - zestaw 3 razem z: | |
Więzi / 18’ | |
Łańcuszki / 8’ | |
Adaptacja / 25’ | |
Dom / 27’ |
|
|
Pippo’s Arsenale / L’Arsenale Di Pippo | |
Francesco Cabras, Alberto Molinari / Włochy, Szwajcaria 1999 / 52’ | |
Pokazywany razem z: | |
Pippo Delbono, gniew poety / Pippo Delbono, le poète en colère / 52’ |
|
|
Francesco Cabras, Alberto Molinari / Włochy, Szwajcaria 1999 / 52’ | |
Pippo Delbono, gniew poety | |
Béatrice Ilardi, Nathalie Jacquinot / Francja 2011 / 52’ | |
Retrospektywa: Pippo Delbono |
|
|
Batrachian’s Ballad / Balada de um Batráquio | |
Leonor Teles / Portugalia 2016 / 11’ | |
Pokazywany w Europejskie Filmy Krótkometrażowe - zestaw 6 razem z: | |
Konie rotmistrza / Die Pferde des Rittmeisters / 10’ | |
Vintage Print / 13’ | |
Abu Ammar nadchodzi / Abu Ammar Is Coming / 6’ | |
Z korzeniami / Pulling Up Roots / 8’ | |
Ktokolwiek / Personne / 15’ | |
Cześć Mabuse / Hallo Mabuse / 5’ |
|
|
Rams / Hrútar | |
Grímur Hákonarson / Islandia, Dania, Norwegia, Polska 2015 / 93’ |
|
|
Muito romântico | |
Melissa Dullius, Gustavo Jahn / Niemcy, Brazylia 2016 / 72’ |
|
|
The Basque Ball: Skin Against Stone / La pelota vasca. La piel contra la piedra | |
Julio Médem / Hiszpania 2003 / 115’ |
|
|
The Unabridged | |
Nina Karniej, Filip Płucisz / Polska 2016 / 28’ | |
Pokazywany w Powiększenie - zestaw 2 razem z: | |
Limbs of Sun / 12’ | |
or die. / 11’ | |
Ewangelia według Pasoliniego / 18’ | |
Novella / 5’ | |
Pan Charon / 12’ |
|
|
HOPEless | |
Piotr Borucki, Bartosz Gajek / Polska 2016 / 8’ | |
Pokazywany razem z: | |
Szczególny dzień / Una giornata particolare / 106’ |
|
|
The Postman's White Nights / Belye nochi pochtalona Alekseya Tryapitsyna | |
Andrey Konchalovskiy / Rosja 2014 / 90’ |
|
|
Ladybug / Korowka | |
Marina Karpova / Rosja 2015 / 3’ | |
Pokazywany w Filmy dla dzieci 5+ razem z: | |
Co się zdarzyło w ZOO / Stalo se w ZOO / 4’ | |
Zapiski z Maratonu / Maratondagboken / 8’ | |
Księżycowe wilki / Månulvarna / 12’ | |
Dziewczynka i noc / La petite fille et la nuit / 9’ | |
Łobuz / The Tearaway / 4’ | |
Spacer / Progulka / 3’ |
|
|
Louis Henderson / Francja, Wielka Brytania 2015 / 21’ | |
Pokazywany w Europejskie Filmy Krótkometrażowe - zestaw 1 razem z: | |
Chłodne pocałunki / Besos frios / 15’ | |
Spętany horyzont / Captive Horizon / 14’ | |
Tłumacz / The Interpreter / 6’ | |
Nocne życie / Nightlife / 15’ |
|
|
Pippo Delbono, Laura Fremder, Giuseppe Baresi / Włochy 2009 / 20’ | |
Pokazywany razem z: | |
Lęk / La paura / 65’ |
|
|
Boris Without Beatrice / Boris sans Béatrice | |
Denis Côté / Kanada 2016 / 93’ |
|
|
The Karamazov Brothers / Karamazovi | |
Petr Zelenka / Czechy, Polska 2008 / 110’ |
|
|
Pleasure Is Mine / El placer es mio | |
Elisa Miller / Meksyk 2015 / 93’ |
|
|
Total Eclipse | |
Agnieszka Holland / Wielka Brytania, Francja, Belgia 1995 / 111’ |
|
|
Cold Kisses / Besos frios | |
Nicolás Rincón Gille / Belgia, Kolumbia 2015 / 15’ | |
Pokazywany w Europejskie Filmy Krótkometrażowe - zestaw 1 razem z: | |
Spętany horyzont / Captive Horizon / 14’ | |
Black Code/Code Noir / 21’ | |
Tłumacz / The Interpreter / 6’ | |
Nocne życie / Nightlife / 15’ |
|
|
Chrysanthemums | |
Magdalena Zambrzycka-Pukaluk / Polska 2015 / 30’ | |
Pokazywany w Polskie Filmy Krótkometrażowe - zestaw 6 razem z: | |
Dokument / 7’ | |
Trzy rozmowy o życiu / 25’ | |
Ciało obce / 7’ | |
16.03 / 16’ |
|
|
Close Combat / Corpo a Corpo | |
Mario Brenta, Karine De Villers / Belgia 2014 / 90’ |
|
|
Foregin Body | |
Marta Magnuska / Polska 2016 / 7’ | |
Pokazywany w Polskie Filmy Krótkometrażowe - zestaw 6 razem z: | |
Dokument / 7’ | |
Trzy rozmowy o życiu / 25’ | |
16.03 / 16’ | |
Chryzantemy / 30’ |
|
|
Chamisso’s Shadow, Part 1: Alaska and Aleutian Islands / Chamissos Schatten, Teil 1: Alaska und Aleutische Inseln | |
Ulrike Ottinger / Niemcy, Austria, Szwajcaria 2016 / 190’ |
|
|
Chamisso’s Shadow, Part 2: Chukotka and Wrangel Island / Chamissos Schatten, Teil 2: Tschukotka und Wrangel-Insel | |
Ulrike Ottinger / Niemcy, Austria, Szwajcaria 2016 / 345’ |
|
|
Chamisso’s Shadow, Part 3: Kamchatka and Bering Island / Chamissos Schatten, Teil 3: Kamtschatka und Bering-Insel | |
Ulrike Ottinger / Niemcy, Austria, Szwajcaria 2016 / 174’ |
|
|
Makino Takashi / Japonia, Holandia 2015 / 24’ | |
Pokazywany w Europejskie Filmy Krótkometrażowe - zestaw 5 razem z: | |
Ze wszystkimi naszymi aparatami / With All Our Cameras / 27’ | |
Lightkeeping / 12’ | |
Rzecz pośród rzeczy / A Thing Among Things / 7’ |
|
|
Silence | |
Iwona Bielecka / Polska 2016 / 8’ | |
Pokazywany razem z: | |
Widzę, widzę / Ich seh, Ich seh / 99’ |
|
|
Cemetery of Splendour / Rak ti Khon Kaen | |
Apichatpong Weerasethakul / Tajlandia, Wielka Brytania, Niemcy, Francja, Malezja, Korea Południowa, Meksyk, USA, Norwegia 2015 / 122’ |
|
|
What’s New | |
Nina Könnemann / Niemcy 2015 / 6’ | |
Pokazywany w Europejskie Filmy Krótkometrażowe - zestaw 4 razem z: | |
Ekspresja niewidzialnego / Expression of Sightless / 4’ | |
Ułomne symetrie / Crippled Symmetries / 26’ | |
O niewolnikach i robotach / O robovima i robotima / 3’ | |
Elektryczna Gaza / Electrical Gaza / 18’ | |
Proszek sympatii / The Powder of Sympathy / 9’ | |
Nic nie pozwala uwolnić się od duchów / Not Even Nothing Can Be Free of Ghosts / 11’ |
|
|
Things to Come / L’avenir | |
Mia Hansen-Løve / Francja, Niemcy 2016 / 100’ |
|
|
ZOO Story / Stalo se w ZOO | |
Veronika Zacharová / Czechy 2015 / 4’ | |
Pokazywany w Filmy dla dzieci 5+ razem z: | |
Zapiski z Maratonu / Maratondagboken / 8’ | |
Księżycowe wilki / Månulvarna / 12’ | |
Dziewczynka i noc / La petite fille et la nuit / 9’ | |
Biedronka / Korowka / 3’ | |
Łobuz / The Tearaway / 4’ | |
Spacer / Progulka / 3’ |
|
|
The Lure | |
Agnieszka Smoczyńska / Polska 2015 / 92’ | |
Pokazywany razem z: | |
Antek / 6’ |
|
|
Matthew Barney / USA 1994 / 41’ | |
Cremaster 1 | |
Matthew Barney / USA 1995 / 42’ | |
Matthew Barney: mistrz ceremonii |
|
|
Unfortune Teller | |
Joanna Satanowska / Polska 2016 / 26’ | |
Pokazywany w Polskie Filmy Krótkometrażowe - zestaw 2 razem z: | |
Dół / 30’ | |
Mirrors / 3’ | |
Apokalipsa / 14’ | |
Gyros Dance / 15’ | |
Ostatni sezon / 13’ |
|
|
Black | |
Anouk De Clercq / Belgia 2015 / 5’ | |
Pokazywany w Europejskie Filmy Krótkometrażowe - zestaw 2 razem z: | |
Życie dla życia / Vivir Para Vivir / 10’ | |
Tutaj / Tu tamo / 5’ | |
O Pássaro da Noite / 20’ | |
Ścieżka / Tarikat / 17’ | |
Nawigator / Navigator / 7’ | |
Park / Le Park / 14’ |
|
|
The Black Frost / La helada negra | |
Maximiliano Schonfeld / Argentyna 2015 / 82’ |
|
|
Waiting for B / A longa espera | |
Abigail Spindel, Paulo Cesar Toledo / Brazylia 2015 / 71’ |
|
|
Black | |
Tomasz Popakul / Polska 2016 / 14’ | |
Pokazywany w Polskie Filmy Krótkometrażowe - zestaw 8 razem z: | |
Przed świtem / 27’ | |
Niestrudzeni wędrowcy / 29’ | |
The Fractal Show / 11’ | |
Spotkanie / 12’ |
|
|
Red Wood Pigeon / Palombella rossa | |
Nanni Moretti / Włochy, Francja 1989 / 89’ |
|
|
The Red Thunder | |
Alvaro Ron / USA, Hiszpania 2015 / 7’ | |
Pokazywany w Filmy dla dzieci 7+ razem z: | |
Robot i Wiking / Robot and the Viking / 13’ | |
Pawo / 8’ | |
O mamie / Pro Mamu / 8’ | |
Minutowy film o naturze: Meduzowa pogoda / 1Minuutje Natuur: Kwallenweer / 2’ | |
Minutowy film o naturze: Mój kot we mnie / 1Minuutje Natuur: Kringloop / 2’ | |
Minutowy film o naturze: Kości / 1Minuutje Natuur: Bones / 2’ | |
Alicja z Toronto / Toronto Alice / 6’ | |
Niedźwiedzie opowiastki / The Bearytales / 3’ |
|
|
Czech Swan | |
Aleksandra Terpińska / Polska, Czechy 2015 / 30’ | |
Pokazywany w Powiększenie - zestaw 4 razem z: | |
Glass Ballerina – Stwory, zmory, potwory / 4’ | |
Goran The Camel Man / 17’ | |
Sofia / 13’ |
|
|
Hallo Mabuse | |
Dietmar Brehm / Austria 2016 / 5’ | |
Pokazywany w Europejskie Filmy Krótkometrażowe - zestaw 6 razem z: | |
Konie rotmistrza / Die Pferde des Rittmeisters / 10’ | |
Vintage Print / 13’ | |
Abu Ammar nadchodzi / Abu Ammar Is Coming / 6’ | |
Z korzeniami / Pulling Up Roots / 8’ | |
Ktokolwiek / Personne / 15’ | |
Ballada o żabie / Balada de um Batráquio / 11’ |
|
|
Daemonium: The Underground Soldier / Daemonium: Soldier of Underground | |
Pablo Parés / Argentyna 2016 / 120’ |
|
|
Perfect Strangers / Perfetti sconosciuti | |
Paolo Genovese / Włochy 2016 / 97’ |
|
|
A Documentary Film | |
Marcin Podolec / Polska 2015 / 7’ | |
Pokazywany w Polskie Filmy Krótkometrażowe - zestaw 6 razem z: | |
Trzy rozmowy o życiu / 25’ | |
Ciało obce / 7’ | |
16.03 / 16’ | |
Chryzantemy / 30’ |
|
|
Home | |
Filip Jacobson / Polska 2016 / 27’ | |
Pokazywany w Polskie Filmy Krótkometrażowe - zestaw 3 razem z: | |
Więzi / 18’ | |
Łańcuszki / 8’ | |
Adaptacja / 25’ | |
Arkansas / 18’ |
|
|
The Pit | |
Leszek Molski / Polska 2015 / 30’ | |
Pokazywany w Polskie Filmy Krótkometrażowe - zestaw 2 razem z: | |
Mirrors / 3’ | |
Apokalipsa / 14’ | |
Gyros Dance / 15’ | |
Ostatni sezon / 13’ | |
Czarnowidzka / 26’ |
|
|
Second Life | |
Eugeniusz Pankov / Polska, Rosja 2015 / 19’ | |
Pokazywany w Polskie Filmy Krótkometrażowe - zestaw 7 razem z: | |
Nasza rozmowa / 10’ | |
Niekoniecznie o Jędrzeju / 22’ | |
Miejscy kowboje / 30’ | |
Pies Schroedingera / 8’ |
|
|
The Spirit of Beehive / El espíritu de la colmena | |
Víctor Erice / Hiszpania 1973 / 97’ |
|
|
The Discreet Charm of the Bourgeoisie / Le charme discret de la bourgeoisie | |
Luis Buñuel / Francja 1972 / 105’ |
|
|
The Childhood of a Leader | |
Brady Corbet / Wielka Brytania, Węgry, Francja 2015 / 116’ |
|
|
The Diary of Caiman / Il diario del caimano | |
Nanni Moretti / Włochy 2006 / 60’ | |
Pokazywany w Nanni Moretti zestaw filmów krótkich 1 razem z: | |
Ostatni klient / The Last Customer / 23’ | |
Dziennik widza / Diario di uno spettatore / 4’ | |
Ostatnie mistrzostwa / L'ultimo campionato / 15’ |