|
|
Mariusz Grzegorzek / Polska 1986 / 11’ | |
Pokazywany w 75 lat patrzymy na świat. Popatrz z nami za horyzont! Jubileusz Szkoły Filmowej w Łodzi razem z: | |
Każdemu to, czego mu wcale nie trzeba / 11’ | |
Take Five / 4’ | |
Irytujące buczenie lodówki / 9’ | |
Universal Spring / 17’ | |
Carnalis / 4’ | |
Taki pejzaż / 24’ | |
Marbles / 6’ | |
Drżenia / 21’ | |
Pac! / 2’ |
|
|
Crocodile | |
Dawid Bodzak / Polska 2023 / 18’ | |
Pokazywany w Shortlista zestaw 2 razem z: | |
Brak / 10’ | |
Garstka ziemi / 13’ | |
Pisać / 29’ | |
Der Atem / 8’35’’ | |
Niedotyk / 8’4’’ |
|
|
The Kingdom / Riget | |
Lars von Trier, Morten Arnfred / Dania, Włochy, Niemcy, Francja, Norwegia, Szwecja 1994 / 278’ |
|
|
The Kingdom II / Riget II | |
Lars von Trier, Morten Arnfred / Dania, Włochy, Niemcy, Francja, Norwegia, Szwecja 1997 / 295’ |
|
|
a short conversation between a brother and a sister | |
Temra Pavlović, Stefan Pavlović / Polska, Holandia 2023 / 27’ | |
Pokazywany w Pracownia Eseju Filmowego vnLab razem z: | |
Wanda / 20’ | |
Pokój 404 / 29’ | |
Non Duality / 25’ |
|
|
Human Flowers of Flesh | |
Helena Wittmann / Niemcy, Francja 2022 / 106’ |
|
|
How I Learned to Fly / Leto kada sam naučila da letim | |
Radivoje Andrić / Serbia, Chorwacja, Bułgaria, Słowacja 2022 / 89’ |
|
|
Michał Piotrowski / Polska 2023 / 26’ | |
Pokazywany w Shortlista zestaw 4 razem z: | |
Stwór / 20’ | |
Świt / 15’ | |
One F*cking Wish / Jediný zatracený přání / 13’ | |
Czekaj na mnie we śnie / 14’ |
|
|
Natalia Spychała / Polska 2019 / 6’ | |
Pokazywany w 75 lat patrzymy na świat. Popatrz z nami za horyzont! Jubileusz Szkoły Filmowej w Łodzi razem z: | |
Każdemu to, czego mu wcale nie trzeba / 11’ | |
Take Five / 4’ | |
Krakatau / 11’ | |
Irytujące buczenie lodówki / 9’ | |
Universal Spring / 17’ | |
Carnalis / 4’ | |
Taki pejzaż / 24’ | |
Drżenia / 21’ | |
Pac! / 2’ |
|
|
Marcel the Shell with Shoes On | |
Dean Fleischer Camp / USA 2021 / 89’ |
|
|
The Dead / Os Mortos | |
Gonçalo Robalo / Portugalia 2018 / 27’ | |
Pokazywany razem z: | |
Taniec cyprysa / A Dança do Cipreste / 37’ | |
Pátio do Carrasco / 46’ |
|
|
Driving Mum / Á Ferð með Mömmu | |
Hilmar Oddsson / Estonia, Islandia 2022 / 112’ |
|
|
Youth (Spring) / Qing Chun (Chun) | |
Wang Bing / Francja, Luksemburg, Holandia 2023 / 212’ |
|
|
Best Birthday Ever | |
Michael Ekbladh / Niemcy, Holandia, Szwecja 2021 / 75’ |
|
|
Untouched | |
Katarzyna Iskra, Justyna Pelc / Polska, Szwajcaria 2023 / 8’4’’ | |
Pokazywany w Shortlista zestaw 2 razem z: | |
Brak / 10’ | |
Garstka ziemi / 13’ | |
Pisać / 29’ | |
Krokodyl / 18’ | |
Der Atem / 8’35’’ |
|
|
Unrest | |
Philippe Grandrieux / Francja 2017 / 45’ | |
Pokazywany razem z: | |
Ubi Sunt I / 21’ |
|
|
The Immortal One / L'Immortelle | |
Alain Robbe-Grillet / Francja, Włochy, Turcja 1963 / 101’ |
|
|
Tomasz Węgorzewski / Polska 2023 / 25’ | |
Pokazywany w Pracownia Eseju Filmowego vnLab razem z: | |
krótka rozmowa między bratem i siostrą / 27’ | |
Wanda / 20’ | |
Pokój 404 / 29’ |
|
|
Jediný zatracený přání | |
Piotr Jasiński / Czechy 2022 / 13’ | |
Pokazywany w Shortlista zestaw 4 razem z: | |
Stwór / 20’ | |
Świt / 15’ | |
Lili / 26’ | |
Czekaj na mnie we śnie / 14’ |
|
|
Fallen Leaves / Kuolleet lehdet | |
Aki Kaurismäki / Finlandia, Niemcy 2023 / 81’ |
|
|
Orlando, My Political Biography / Orlando, ma biographie politique | |
Paul B. Preciado / Francja 2023 / 98’ |
|
|
Splat! | |
Alicja Błaszczyńska / Polska 2012 / 2’ | |
Pokazywany w 75 lat patrzymy na świat. Popatrz z nami za horyzont! Jubileusz Szkoły Filmowej w Łodzi razem z: | |
Każdemu to, czego mu wcale nie trzeba / 11’ | |
Take Five / 4’ | |
Krakatau / 11’ | |
Irytujące buczenie lodówki / 9’ | |
Universal Spring / 17’ | |
Carnalis / 4’ | |
Taki pejzaż / 24’ | |
Marbles / 6’ | |
Drżenia / 21’ |
|
|
Tourment sur les îles | |
Albert Serra / Francja, Hiszpania, Niemcy, Portugalia 2022 / 165’ |
|
|
The Damned Yard | |
André Gil Mata / Portugalia 2023 / 46’ | |
Pokazywany razem z: | |
Taniec cyprysa / A Dança do Cipreste / 37’ | |
Martwi / Os Mortos / 27’ |
|
|
Eduardo Brito / Portugalia 2016 / 8’31’’ | |
Pokazywany razem z: | |
Gdzie jest ta ulica? albo Bez przed i po / Onde Fica Esta Rua? ou Sem Antes Nem Depois / 87’ |
|
|
A Beautiful Wildflower Meadow | |
Emi Buchwald / Polska 2022 / 29’ | |
Pokazywany w Shortlista zestaw 1 razem z: | |
Filipka / 27’ | |
As It Was / 15’ | |
4 psy / 3’3’’ | |
Śmierć i śledź / 4’7’’ |
|
|
The Beautiful Prisoner / La belle captive | |
Alain Robbe-Grillet / Francja 1983 / 88’ |
|
|
Writing | |
Agnieszka Korytkowska, Anna Hatłas / Polska 2023 / 29’ | |
Pokazywany w Shortlista zestaw 2 razem z: | |
Brak / 10’ | |
Garstka ziemi / 13’ | |
Krokodyl / 18’ | |
Der Atem / 8’35’’ | |
Niedotyk / 8’4’’ |
|
|
Successive Slidings of Pleasure / Glissements progressifs du plaisir | |
Alain Robbe-Grillet / Francja 1974 / 102’ |
|
|
West of the Tracks / Tiexi qu | |
Wang Bing / Chiny, Holandia 2002 / 557’ |
|
|
The Hole / Il buco | |
Michelangelo Frammartino / Włochy, Francja, Niemcy 2021 / 93’ |
|
|
Decision to Leave / Heojil kyolshim | |
Park Chan-wook / Korea Południowa 2022 / 133’ |
|
|
Journey to the Sun / Viagem ao Sol | |
Susana de Sousa Dias, Ansgar Schaefer / Portugalia 2021 / 109’ | |
Pokazywany razem z: | |
Tego dnia w Lizbonie / Naquele Dia em Lisboa / 22’ |
|
|
Room 404 | |
Elysa Wendi, Lee Wai Shing / Polska, Hongkong 2023 / 29’ | |
Pokazywany w Pracownia Eseju Filmowego vnLab razem z: | |
krótka rozmowa między bratem i siostrą / 27’ | |
Wanda / 20’ | |
Non Duality / 25’ |
|
|
The Hunt / A Caça | |
Manoel de Oliveira / Portugalia 1964 / 21’ | |
Pokazywany razem z: | |
Belarmino / 73’ |
|
|
Til Madness Do Us Part / Feng ai | |
Wang Bing / Hongkong, Francja, Japonia 2013 / 228’ |
|
|
krótka rozmowa między bratem i siostrą | |
Temra Pavlović, Stefan Pavlović / Polska, Holandia 2023 / 27’ | |
Wanda | |
Anna Baumgart / Polska 2023 / 20’ | |
Pokój 404 | |
Elysa Wendi, Lee Wai Shing / Polska, Hongkong 2023 / 29’ | |
Non Duality | |
Tomasz Węgorzewski / Polska 2023 / 25’ | |
Pokazy Specjalne |
|
|
Anteroom / Antecâmara | |
Jorge Cramez / Portugalia 2018 / 51’ | |
Pokazywany razem z: | |
Urzekająca kraina / Terra que marca / 65’ |
|
|
Jorge Cramez / Portugalia 2018 / 51’ | |
Urzekająca kraina | |
Raul Domingues / Portugalia 2022 / 65’ | |
Lost Lost Lost |
|
|
Hug Me. Honeyseekers | |
Anna Błaszczyk / Polska, Chiny 2022 / 70’ |
|
|
Alice Diop / Francja 2017 / 1’15’’ | |
Pokazywany razem z: | |
W pogotowiu / La permanence / 97’ |
|
|
The Ditch / Jiabiangou | |
Wang Bing / Hongkong, Francja, Belgia, Korea Południowa, Holandia 2010 / 112’ |
|
|
The Movement of Things / O Movimento das Coisas | |
Manuela Serra / Portugalia 1985 / 85’ | |
Pokazywany razem z: | |
Jaime / 35’ |
|
|
Piękna łąka kwietna | |
Emi Buchwald / Polska 2022 / 29’ | |
Filipka | |
Dawid Nickel / Polska 2023 / 27’ | |
As It Was | |
Anastasiia Solonevych, Damian Kocur / Polska, Ukraina 2023 / 15’ | |
4 psy | |
Maciej Białoruski / Polska 2022 / 3’3’’ | |
Śmierć i śledź | |
Klaudia Prabucka / Polska 2022 / 4’7’’ | |
Shortlista |