English
zaloguj / zarejestruj

Europejskie Nagrody Filmowe w Kinie Nowe Horyzonty

28/11/16
Spotkanie z Wimem Wendersem w Kinie Nowe Horyzonty Pokaz filmu "Danton" i spotkanie z Jean-Claudem Carrièrem w KNH

Weekend 9 - 11 grudnia w Kinie Nowe Horyzonty będzie prawdziwym świętem europejskiego kina, pełnym premier i spotkań z twórcami. W związku z ceremonią przyznania Europejskich Nagród Filmowych 2016 we Wrocławiu Kino Nowe Horyzonty we współpracy z Europejską Stolicą Kultury Wrocław 2016 zaprasza widzów na wyjątkowe wydarzenia filmowe.

9 grudnia (piątek) zaprosimy na spotkanie z wybitnym scenarzystą i tegorocznym laureatem Nagrody za całokształt twórczości Jean-Claudem Carrièrem. Przed seansem Dantona o godz. 19.30 twórca spotka się z widzami. Zanim na ekran trafi wspomniany film Andrzeja Wajdy, wyświetlimy krótki metraż Szczęśliwa rocznica (reż. J.C. Carrière, Pierre Étaix). W sobotę 10 grudnia od rana do wieczora, w iście festiwalowym trybie, będziemy oglądać wszystkie tytuły nominowane do Europejskich Nagród Filmowych 2016: 42 filmy pełnometrażowe - fabuły, dokumenty oraz animacje oraz 15 filmów krótkich (w trzech zestawach).

Z okazji seansów kino odwiedzą twórcy filmów (aktorzy, reżyserzy, scenarzyści i inni goście). O godz. 19.30 rozpocznie się transmisja uroczystej gali wręczenia nagród z Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu. To będzie wieczór pełen wrażeń, który pozwoli widzom poczuć się prawdziwymi uczestnikami ceremonii. Będzie na nich czekać specjalnie przygotowany z tej okazji poczęstunek i okołofilmowe atrakcje. Finałem weekendu będzie pokaz filmu wyróżnionego jako Europejski Film Roku 11 grudnia (niedziela) o godz. 11.00 oraz - również tego dnia - dwa spotkania z niemieckim reżyserem i jednocześnie przewodniczącym Europejskiej Akademii Filmowej Wimem Wendersem. Twórca odwiedzi kino po polskiej premierze swojego najnowszego filmu Piękne dni w Aranjuezie o godz. 20.15 (prezentowanego w konkursie na tegorocznym MFF w Wenecji) oraz po seansie Piny 11 grudnia o godz. 16.00.

Ceny biletów:

Pokazy filmów nominowanych do Europejskich Nagród Filmowych 2016 - 6 zł

Pokaz Europejskiego Filmu Roku - 6 zł

Pokaz filmu Danton i spotkanie z Jean-Claudem Carrièrem - 6 zł

Transmisja Gali wręczenia Europejskich Nagród Filmowych 2016 - 10 zł

Pokaz filmu Pina 3D i spotkanie z Wimem Wendersem - 10 zł

Polska premiera Pięknych dni w Aranjuezie 3D i spotkanie z Wimem Wendersem - 16 zł

Szczegóły dotyczące poszczególnych wydarzeń poniżej.

 

9 grudnia, piątek, godz. 19.30

Pokaz filmu Danton i spotkanie z Jean-Claudem Carrièrem

Cena biletu: 6 zł

9 grudnia (piątek) w dzień poprzedzający ceremonię rozdania Europejskich Nagród Filmowych, odbędzie się spotkanie z Jean-Claudem Carrièrem - laureatem Nagrody za całokształt twórczości (Lifetime Achievement Award). W programie pokaz filmu Danton według scenariusza Carrièra w reżyserii Andrzeja Wajdy. 

Przed nim zostanie wyświetlony krótki metraż Szczęśliwa rocznica (reż. J.C. Carrière, Pierre Étaix).

Danton

L'Affaire Danton
Francja, Polska 1982, 137'
reż. Andrzej Wajda
scenariusz: Jean-Claude Carrière
obsada: Gérard Depardieu, Bogusław Linda, Marek Kondrat, Patrice Chéreau, Andrzej Seweryn, Marian Kociniak, Jerzy Trela, Erwin Nowiaszek, Czesław Wołłejko, Leonard Pietraszak, Wojciech Pszoniak, Tadeusz Huk, Anne Alvaro, Krzysztof Globisz

 

10 grudnia, sobota

Pokazy wszystkich filmów nominowanych do Europejskich Nagród Filmowych 2016

Cena biletu: 6 zł

10 grudnia (sobota) zostaną zaprezentowane wszystkie filmy nominowane do Europejskich Nagród Filmowych 2016. W repertuarze znajdzie się około 40 tytułów, a projekcje obejmą cały dzień od rana do wieczora. W seansach uczestniczyć będą filmowi goście - aktorzy, reżyserzy, producenci i inni. 

Lista filmów nominowanych do Europejskich Nagród Filmowych 

 

10 grudnia, sobota, godz. 19.30

Transmisja Gali wręczenia Europejskich Nagród Filmowych 2016 z Narodowego Forum Muzyki

Cena biletu: 10 zł

10 grudnia (sobota) o godz. 19.00 zapraszamy do Kina Nowe Horyzonty na bezpośrednią transmisję ceremonii przyznania Europejskich Nagród Filmowych 2016 z Narodowego Forum Muzyki. W programie wieczoru znajdzie się relacja z czerwonego dywanu, wywiady z twórcami oraz gala. Wieczór poprowadzi aktor Maciej Stuhr. Dla widzów KNH zostanie przygotowany specjalny poczęstunek i okołofilmowe atrakcje.

 

11 grudnia niedziela, godz. 11.00

Pokaz filmu nagrodzonego w kategorii Europejski Film Roku

Cena biletu: 6 zł

 

11 grudnia, niedziela, godz. 16.00

Pokaz filmu Pina 3D, a po nim spotkanie z reżyserem Wimem Wendersem

Cena biletu: 10 zł

 

11 grudnia, niedziela, godz. 20.15

Polska premiera Pięknych dni w Aranjuezie 3D i spotkanie z Wimem Wendersem po filmie 

Cena biletu - 16 zł


czytaj także
Polecamy Dwa spotkania z Wimem Wendersem 11 grudnia 2/12/16
Ogłoszenie Zbieramy fundusze na publikację nowe horyzonty - off the screen 2/12/16
Nagrody 29. Europejskie Nagrody Filmowe - laureaci 11/12/16
Dystrybucja Plany dystrybucyjne Stowarzyszenia Nowe Horyzonty 12/12/16