English

Termin rozpoczęcia zajęć Akademii Polskiego Filmu we Wrocławiu przesunięty na październik 2012

3/01/12
Cannes w Muranowie!

Termin rozpoczęcia zajęć Akademii Polskiego Filmu we Wrocławiu został przesunięty na początek października 2012 roku (zapisy miały rozpocząć się w styczniu 2012 roku, a zajęcia - w lutym 2012). Zajęcia Akademii uznawane są za przedmiot ogólnouniwersytecki przez polskie wyższe uczelnie. Idea Akademii spotkała się z zainteresowaniem wrocławskich uczelni, które jednak potrzebują więcej czasu na formalne wprowadzenie zajęć do swoich programów akademickich.

Akademia Polskiego Filmu we Wrocławiu ruszy więc w październiku, od nowego roku akademickiego 2012/2013. Projekcje najważniejszych polskich filmów, wykłady specjalistów i spotkania z twórcami będą się odbywały w jednej z sal współpracującego z SNH wrocławskiego Kina Helios (ul. Kazimierza Wielkiego 19A-21).

Akademia Polskiego Filmu to dwuletni kurs historii polskiego filmu fabularnego na przestrzeni lat 1908 - 1999. Powstała z inicjatywy Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej we współpracy z Fundacją Film Polski, Filmoteką Narodową i Stowarzyszeniem Filmowców Polskich. Do tej pory została otwarta w czterech miastach - Warszawie, Łodzi, Kielcach i Krakowie. Z inicjatywy Stowarzyszenia Nowe Horyzonty jesienią 2012 roku rozpocznie zajęcia również we Wrocławiu.

Program Akademii, składający się z 96 tytułów i rozłożony na cztery semestry, pokazuje dorobek polskiego kina fabularnego w szerokim spektrum nazwisk, gatunków i tematów. Akademia Polskiego Filmu uzupełnia humanistyczne programy wyższych uczelni, jednocześnie pełniąc funkcję wolnej wszechnicy. Wykładowcami Akademii są najwybitniejsi filmoznawcy z ośrodków akademickich całego kraju.

Program kursu:

www.akademiapolskiegofilmu.pl

Program Akademii kierowany jest zarówno do studentów wrocławskich uczelni wyższych, jak i do wolnych słuchaczy niezależnie od wieku, czy wykształcenia. Studenci, którzy zdecydują się dołączyć zajęcia Akademii do programu swoich studiów w ramach dodatkowego fakultetu, będą zobowiązani do zakończenia każdego semestru egzaminem. Wolni słuchacze nie będą mieli takich obowiązków, choć - chcąc otrzymać certyfikat ukończenia Akademii - będą mogli uzyskiwać zaliczenia semestrów. Każdy semestr jest traktowany jako osobny kurs.

Do uczestnictwa w zajęciach Akademii upoważnia karnet, będzie też możliwość wykupienia biletów na poszczególne projekcje/wykłady.

więcej informacji wkrótce


czytaj także
Recenzja Kaurismäki na prezydenta ["Po tamtej stronie"] 5/08/17
Wywiad Dajemy sobie czas na myślenie [rozmowa z Katherine Waugh i Fergusem Dalym] 5/08/17
Wywiad Słoń poślubił gołąbka 5/08/17
Wywiad Manifestacje to za mało [rozmowa z Mortenem Traavikiem] 5/08/17

Newsletter

OK