English

mBank Nowe Horyzonty online jeszcze do 6 sierpnia

30/07/23
fot. Alina Metelytsia
„Delikwenci” Rodriga Moreno zdobywcą Grand Prix 23. mBank Nowe Horyzonty Dziękujemy partnerom Polish Days

Żegnajcie Nowe Horyzonty, witajcie Nowe Horyzonty online! Choć stacjonarna część wydarzenia już dobiegła końca, to wciąż trwa wirtualna odsłona festiwalu. Jeszcze przez tydzień, do 6 sierpnia, możecie zaprosić na domowe ekrany ponad 100 filmów z tegorocznego programu.

Po porządnej imprezie warto zorganizować przyjemny after. Dziś Waszej uwadze szczególnie polecamy film wyróżniony w tym roku przez festiwalowe jury – After w reżyserii Anthony’ego Lapii. Jak czytamy w werdykcie – ten tytuł został dostrzeżony za intensywną i immersyjną obserwację społeczności oraz intymny portret przedstawionych na ekranie osób – film prowadzi nas do refleksji nad współczesnymi problemami, które wybrzmiewają na koniec jeszcze głośniej niż muzyka techno.

Zobacz After

Online można oglądać także Stwora w reżyserii Damiana Kosowskiego – laureata Nagrody im. Zuzanny Jagody Kolskiej. Ten film warto połączyć z seansami innych (świetnych!) tytułów z Shortlisty – wszystkie perełki z tej sekcji są bowiem dostępne w ramach wirtualnej części festiwalu.

Zobacz Stwora

Sprawdź program festiwalu online

Festiwal online: przewodnik


czytaj także
Wywiad Kanapa na Horyzoncie: rozmowa z Mariją Kavtaradze 30/07/23
Program 30 lipca: niedziela na festiwalu 30/07/23
Wydarzenie Koncert Daniela Spaleniaka i duetu SARAPATA 29/07/23
Program Pomóż nam ulepszać festiwal. Wypełnij ankietę 29/07/23

Newsletter

OK