English

„Niepamięć” od dziś w kinach. Zobacz, kiedy gramy w Twoim mieście

25/06/21
Niepamięć, reż. Christos Nikou
Kino, sztuka i wszystko pomiędzy. Front Wizualny na 21. Nowych Horyzontach Pokazy specjalne „Annette” równolegle ze światową premierą w Cannes

Ironiczna, czuła, nieco surrealistyczna, a przede wszystkim: godna zapamiętania. Niepamięć Christosa Nikou, grecki kandydat do Oscara, od dziś w kinach w całej Polsce! 

Niepamięć to współczesna i jednocześnie umieszczona poza czasem opowieść, która przenosi nas do Aten, gdzie panuje epidemia amnezji. Główny bohater, Aris, ma numer 14842 w szpitalnym oddziale dla osób z zaburzeniami pamięci. Pewnego dnia wyszedł z domu, wsiadł do autobusu i na pętli nie wiedział już, kim jest, gdzie mieszka, co przeżył. Takim jak on daje się szansę – mogą stworzyć sobie nową tożsamość i nowe wspomnienia. Pokazywana na festiwalu w Wenecji Niepamięć łączy w sobie absurdalny humor rodem z filmów Yorgosa Lanthimosa (Zabicie świętego jelenia, Faworyta) i melancholię znaną z dzieł Charliego Kaufmana (Być jak John Malkovich, Anomalisa), a gdzieś w tle pobrzmiewa głos z orwellowskiego Wielkiego Brata.

Zobacz Niepamięć w swoim mieście:


czytaj także
Program Whiskey, trufle i dobra muzyka. Wyjątkowe dokumenty na Nowych Horyzontach 29/06/21
Program Nocne Szaleństwo na 21. NH. W programie nowe filmy Dupieux, Noé i Wheatleya 1/07/21
Ogłoszenie Konkurs „Film Your Story” rozstrzygnięty! 2/07/21
Ogłoszenie Nie chcę zapomnieć o… | prześlij zdjęcie, wygraj aparat Polaroid 18/06/21

Newsletter

OK