English

Porozmawiajmy o „Bestii”. Październikowe pokazy i spotkania wokół filmu

3/10/24
Bestia, reż. Bertrand Bonello
Odzyskać głos. „Dahomej” w kinach od 25 października. Sprawdź, gdzie gramy Ostrożnie, pożądanie! 10 filmów Pedro Almodóvara trafia na NH VOD

„Arcydzieło!” – krzykną jedni. „Zbyt pogmatwana intryga!” – skontrują drudzy. My powiemy tylko tyle: o kinie warto, a nawet trzeba rozmawiać, zwłaszcza w przypadku Bestii Bertranda Bonello, która jest znakomitym materiałem do dyskusji. Jeszcze w październiku zapraszamy na 9 specjalnych pokazów, z najnowszym filmem francuskiego mistrza jako punktem wyjścia dla DKF-ów. 

Zapraszamy do: Włocławka, Tarnowskich Gór, Ostrowa Wielkopolskiego, Lubina, Szczecinka, Chojnic, Białegostoku, Koszalina i Śremu.

Bestia: opowiedz mi o swojej przeszłości, a ja opowiem ci twoją przyszłość

Doceniony na festiwalu w Wenecji, wizjonerski film mistrza francuskiego kina Bertranda Bonello, inspirowany legendarnym opowiadaniem Henry’ego Jamesa. Jest rok 2044, kontrolę nad ludźmi sprawuje sztuczna inteligencja, która głosem Xaviera Dolana, także współproducenta filmu, namawia Gabrielle (zjawiskowa Léa Seydoux w kilku odsłonach!), by poddała się procedurze eliminacji silnych uczuć, łączących ją z poprzednimi wcieleniami. Odnajdujemy ją w Paryżu w 1910 roku, gdy w pałacowym wnętrzu spotyka Louisa, który niczym X z Zeszłego roku w Marienbadzie przekonuje, że poznali się już wcześniej. Tak zaczyna się – ujęta w widowiskową formę melodramatu, science fiction, thrillera i filmu grozy – spektakularna i zaskakująca historia wiecznie niespełnionej miłości i nigdy nieprzezwyciężonego strachu. Niezwykły wizualnie film Bonello dąży do rozsadzenia ram kinowego ekranu i doświadczenia filmowego.

Bestia: pokazy specjalne połączone z dyskusją


czytaj także
Dystrybucja Maraton art horroru: „Nieumarli” i „Kąpiel diabła” 30/09/24
Dystrybucja Nowe horyzonty strachu, czyli „Nieumarli”. Zobacz oficjalny zwiastun filmu 7/10/24
Wydarzenie Im wcześniej, tym lepiej! Rusza 11. MFF Młode Horyzonty 28/09/24
Dystrybucja Krótki film, długa historia. O kontekstach „Dahomeju” Mati Diop 9/10/24

Newsletter

OK